Data dodania: 06.07.2018  |  wyświetlenia: 3000
Na 4 promilach wykonywał prace remontowe w zakrystii
Ukradł mikrofony z kościoła
W środę 4 lipca policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej otrzymali zgłoszenie od proboszcza, że z kościoła w Kumielsku nieznany sprawca ukradł trzy mikrofony. Ksiądz wycenił wartość skradzionego mienia na kwotę 1450 złotych.
Zaledwie kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa. To 37-letni mieszkaniec gminy. Jak ustalili kryminalni mężczyzna ten wykonywał prace remontowe, wspólnie z kolegą, w zakrystii tego kościoła. W pewnym momencie kolega z księdzem pojechali do sklepu po materiały budowlane. Fakt ich nieobecności wykorzystał 37-latek, który z szuflady zabrał sobie trzy mikrofony. Policjanci wyjaśniając okoliczności tej sprawy odzyskali skradzione mienie. Dwa mikrofony znaleźli w samochodzie 37-latka, a trzeci w jego domu.

W momencie zatrzymania sprawca miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Noc spędził zatem w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Nie kwestionował swojej winy, ale nie potrafił powiedzieć, dlaczego to zrobił.

Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt