Data dodania: 19.08.2022  |  wyświetlenia: 820
Johannes Petersen odwiedził Pisz
W dniu dzisiejszym złożył nam wizytę Pan Johannes Petersen. Blisko 30 lat temu Pan Petersen po raz pierwszy przyjechał do Pisza z delegacją z powiatu Schleswig-Flensburg.
Wówczas podpisane zostało przez Burmistrza Pisza Janusza Puchalskiego porozumienie o współpracy pomiędzy powiatem Schleswig-Flensburg a Gminą Pisz. Pan Petersem przez wiele lat był gościem włodarzy miasta. Jak sam podkreślił jest zauroczony naszym miastem i co roku bardzo chętnie je odwiedza. Śledzi również na bieżąco wydarzenia jakie mają miejsce w naszej gminie.

Na Panu Petersenie wrażenie wywarła również wydana Przez Panią Dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej Dr Anetę Karwowską monografia „Pisz. Historia miasta”, zasugerował przy tym, że dużym zainteresowaniem turystów z Niemiec cieszyłaby się ona w przekładzie na język niemiecki. Burmistrz Andrzej Szymborski wraz z zastępcą Burmistrza Januszem Puchalskim opowiedzieli naszemu gościowi o aktualnej sytuacji gminy, prowadzonych i planowanych inwestycjach które pozwolą na zwiększenie atrakcyjności turystycznej i wykorzystanie w pełni walorów naszego miasta i jego okolicy.

Dziękujemy Panu Johannesowi Petersenowi za odwiedziny i przemiłe spotkanie.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt