Data dodania: 27.03.2012  |  wyświetlenia: 3852
Dwie prestiżowe nagrody trafiły w tym roku do piskiej spółki Tama.
Tama Diamentową Gazelą
Fot. Krzysztof Szyszkowski
Prezes spółki Tama - Tadeusz Wróblewski w siedzibie firmy
Fot. Krzysztof Szyszkowski
Prezes spółki Tama - Tadeusz Wróblewski w siedzibie firmy
Udostępnij artykuł na Facebooku
Tama jest tegoroczną Gazelą Biznesu i Diamentem Forbesa - jako jedyna piska firma otrzymała w tym roku dwie prestiżowe nagrody, przyznawane przez środowisko biznesowe.

Obie nagrody przyznawane są obiektywnie - instytucje, które je wręczają dokonują selekcji na podstawie wyników sprzedaży, zatrudnienia i kondycji firmy. Dane te pochodzą raportów jakie spółki składają w KRS.

Diament Forbesa

Diamenty miesięcznika Forbes wyłania firma Dun & Bradstreet Polska na podstawie trzech kluczowych aspektów. Po pierwsze - firmy muszą być rentowne (na podstawie wskaźnika EBIT oraz ROA), po drugie - mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami, po trzecie - wykazują się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

Już po raz drugi firma TAMA dostała prestiżową nagrodę miesięcznika Forbes w kategorii firm od 5 do 50 milionów przychodu. W 2011 Tama zajęła 1121 miejsce w kraju na 1442 firm które zakwalifikowały się do konkursu. W obecnym roku pozycja w rankingu wzrosła o 1000 pozycji do przodu - na 447 miejsce spośród 1314 firm.

Gazela Biznesu

To już druga w kolejności nagroda dla Tamy w prestiżowym rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce, przeprowadzanym co roku przez dziennik ekonomiczny „Puls Biznesu”. Warunkiem formalnym uczestnictwa jest publikacja wyników finansowych z przeciągu ostatnich trzech lat w Monitorze Polskim, a nominowane firmy muszą posiadać dodatni wynik finansowy z trzech ostatnich lat oraz sprzedaż nie mniejszą niż 3 miliony złotych i nie większą niż 200 milionów złotych. W województwie warmińsko – mazurskim tytuł Gazeli Biznesu otrzymało 86 firm.

Z obu nagród najbardziej cieszy się prezes Tadeusz Wróblewski. - Rok 2011 Tamy został zamknięty z wynikiem wzrostu 114%. Firma odnotowuje stały wzrost zatrudnienia. To wyróżnienie jest dla nas ogromnym powodem do dumy, powiedział Tadeusz Wróblewski – prezes firmy Tama Farby – Lakiery Sp. z o.o. - Zaopatrujemy w regionie ponad 400 sklepów, mamy świetnie dopracowaną logistykę, nasi odbiorcy mogą nastawiać zegarki na nasze dostawy.

Tama oprócz sprzedaży hurtowej w regionie posiada we współpracy z białostockim Benmarem sklep wielkopowierzchniowy. Prowadzi też od roku usługi budowlane. Stałe zatrudnienie ma około 80 osób i z roku na rok liczba zatrudnienia powiększa się. Prezes Wróblewski narzeka jednak na brak pozytywnego klimatu dla przedsiębiorczości w Piszu.

- Stale chcemy się rozwijać i potrzebujemy przestrzeni, placów do składowania materiałów, czy maszyn budowlanych, opowiada Tadeusz Wróblewski. To dla nas największy hamulec ekspansji. Wiem, że piskie instytucje chętnie pomagają niektórym firmom utrzymać stanowiska za publiczne pieniądze, przykładem jest choćby sytuacja po upadku Holzwerku. Jednak moje stałe prośby, kierowane do burmistrza Pisza, o preferencyjną sprzedaż działek w Piszu, na potrzeby rozwoju Tamy, utkwiły w Urzędzie Miejskim na dobre. Nic z tego nie wynika, a przecież dziś można bardzo szybko przenieść siedzibę do sąsiedniej gminy, która takie preferencje może zapewnić.

- Ciągle jednak liczymy na poprawę klimatu i zwrócenie uwagi piskich włodarzy na naszą "Diamentową Gazelę" - dodał z uśmiechem Wróblewski.

Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt