ARTYKUŁ PARTNERA
Czym jest kalkulator hipoteczny?
Kalkulator rat kredytu hipotecznego jest łatwym w obsłudze narzędziem, które pomaga obliczyć wysokość rat w konkretnym banku. To duże ułatwienie, bowiem pozwala uniknąć szukania informacji na temat liczenia rat i wykonywania samodzielnych działań na tradycyjnym kalkulatorze. Korzystanie z narzędzia jest wygodne i intuicyjne.
Jak korzystać z kalkulatora rat kredytu hipotecznego?

Różne kalkulatory mają inne schematy działania, jednak nie odbiegają one znacznie od siebie. Na ogół wystarczy podać podstawowe informacje na temat kwoty kredytu, okresu kredytowania i oprocentowania. Kalkulatory przedstawiają listę najkorzystniejszych ofert pochodzących z różnych banków. Najlepsze ukazują się na samej górze. Wyniki można sortować na różne sposoby, w zależności od tego, co jest najważniejsze dla kredytobiorcy. W przypadku niektórych kalkulatorów możliwe jest dodatkowo obliczenie wysokości nie tylko rat równych, ale też malejących. Osoby zainteresowane kredytem mogą zweryfikować, jak będzie wyglądała spłata kredytu w trakcie całego okresu kredytowania dzięki kalkulatorom ukazującym harmonogram płatności zobowiązań. Przydatne kalkulatory, w tym kalkulator hipoteczny, można znaleźć tutaj – https://www.expander.pl/kalkulatory/

Jak działają kalkulatory kredytów hipotecznych?

Internetowe kalkulatory mają podobny sposób działania do porównywarek kredytów hipotecznych, jednak są bardziej kompleksowe niż one. Warto korzystać z tego narzędzia, by znaleźć kredyt odpowiadający indywidualnym możliwościom finansowym. Wyniki przedstawiane przez kalkulatory to rzeczywiste oferty banków, co gwarantuje ich aktualność. Kredytobiorca zyskuje szansę na zapoznanie się z oprocentowaniem kredytu hipotecznego bądź całkowitą kwotą do spłaty. Należy mieć na uwadze, że narzędzia ukazują przewidywane wartości na podstawie wpisanych informacji, lecz nie gwarantują przyznania kredytu. Wiele kalkulatorów pozwala jednak przejść dalej do strony umożliwiającej kontakt z przedstawicielem banku, dzięki czemu ewentualne wzięcie kredytu staje się łatwiejsze, a proces szybszy.

Jak porównywać kredyty hipoteczne?

Porównywać powinno się oferty konkretnych banków. Zestawić ze sobą trzeba parametry takie jak oprocentowanie kredytu hipotecznego, RRSO, rata czy całkowita kwota do spłaty. Należy też zwrócić uwagę na sposób spłacania zobowiązań. Do wyboru kredytobiorców są raty stałe bądź malejące. W przypadku tej drugiej opcji kwoty do spłaty są na początku dosyć wysokie. Zalecana jest ona osobom biorącym długoterminowy kredyt w średnim wieku. Gdy przejdą na emeryturę, raty nie będą nadmiernie obciążały budżetu.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt hipoteczny?

Wybierając kredyt hipoteczny należy uwzględnić wkład własny. W dzisiejszych czasach banki wymagają około 20% wartości kredytu. Czasami instytucje decydują się na obniżenie wkładu własnego, lecz wtedy konieczna jest dodatkowa forma zabezpieczenia kredytu. Należy zwrócić też uwagę na oprocentowanie kredytu hipotecznego składającego się z dwóch części. Pierwsza z nich to stawka WIBOR(R) 3M, zależna od referencyjnej stopy procentowej warunkowanej przez RPP, może być zmienna. Druga to marża dla banku, która powinna być niska.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt