Data dodania: 04.05.2015  |  wyświetlenia: 44146
Uczniowie Nowego Ogólniaka przed egzaminem dojrzałości
Uczniowie Nowego Ogólniaka przed egzaminem dojrzałości
Kasztany ledwo puściły liście, ale nikt nie patrzy na lenistwo aury, która już od kilku lat nie zgrywa się z terminem matur. Niezależnie od braku kwitnienia 4 maja o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin dojrzałości. Dziś dzień pierwszy – egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Część pisemna egzaminu trwa 170 minut. W dniu dzisiejszym egzamin pisali ci uczniowie, którzy wybrali polski bez rozszerzenia, wariant rozszerzony, czyli polski jako przedmiot dodatkowy będzie przeprowadzony 7 maja. Po części pisemnej maturzyści będą zdawać jeszcze egzamin ustny, w terminie ustalonym przez dyrektora szkoły do 29 maja.

Rok 2015 przyniósł duże zmiany w formule egzaminu maturalnego. Matura ustna z języka polskiego  zdawana jest na nowych zasadach. Nie będzie prezentacji lecz losowanie tematu dotyczącego kultury przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Aby potwierdzić dojrzałość, tegoroczni maturzyści będą zdawać jeszcze matematykę i język obcy. Tylko wynik co najmniej 30 procent poprawnych odpowiedzi gwarantuje sukces. Poza trzema obowiązkowymi przedmiotami maturzyści mogą wybrać również przedmioty dodatkowe, zdawane na poziomie rozszerzonym.

Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt