Data dodania: 21.04.2015  |  wyświetlenia: 32826
Rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne
Rozpoczynają się egzaminy gimnazjalne
O godzinie 9.00 wystartowali – gotowi udowodnić, jak wiele wiedzą. Gimnazjaliści dziś przystąpili do egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej. Wspólnie z uczniami z Pisza egzamin gimnazjalny zdawało około 360 tys. uczniów w całej Polsce.

Część humanistyczna egzaminu, na który składa się test z historii oraz j.polskiego, zazwyczaj wypada lepiej w ocenie końcowej, niż jutrzejsza, tj. matematyczno-przyrodnicza. Statystyki te potwierdzają tegoroczni zdający.

- Lubię historię – mówi Marta – nieszczególnie się boję, z polskim też sobie poradzę. Większy stres zapewne przyjdzie jutro, gdy zobaczę zadania z fizyki. -A ja nie rozumiem chemii, z biologią jako tako – dodaje Przemek – z polskiego zawsze coś się napisze.

W czwartek egzamin z języka obcego. W Piszu zdający najczęściej wybierają język angielski. Egzamin ten przeprowadzany jest na dwóch poziomach – podstawowym i rozszerzonym. Egzamin na poziomie rozszerzonym będzie zdawać tylko ta część uczniów, która w gimnazjum kontynuuje naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej.

- Angielski trzeba znać - mówi niekoniecznie zatrwożony trzecioklasista – ja oprócz lekcji w szkole chodzę na korepetycje. W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych ułatwia życie. Dla mnie angielski nie będzie wyzwaniem, tylko sprawdzeniem, ile wiem... i czy wszystko – śmieje się.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają 19 czerwca.  Tymczasem proponujemy galerię zdjęć gimnazjalistów z Gimnazjum Nr 1 w Piszu. Jak widać na załączonych obrazkach - płaczu i lamentu (jeszcze) nie ma.

Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt