REKLAMA
Data dodania: 18.05.2023  |  wyświetlenia: 1293
Mali Ratownicy Gminy Pisz
Zasady udzielania pierwszej pomocy znają od dziecka
Niezwykłym realizmem przedstawianych sytuacji wykazali się organizatorzy Gminnego Konkursu Pierwszej Pomocy o tytuł Małego Ratownika, zorganizowanego w SP w Jeżach na cześć Ernesta Banacha. Uczestnicy wykazali się wiedzą i umiejętnościami.
17 maja Mers-MED Stowarzyszenie Mersonia i Szkoła Podstawowa w Jeżach zorganizowali VIII Gminny Konkurs Mały Ratownik. Do rywalizacji stanęły zespoły ze szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych - klasy I-III i klasy IV-VI.


Dla rywalizujących przygotowano szereg konkurencji, w których musieli wykazać się umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.Uczestnicy zachwycali się trudnością konkurencji i przyjmowali peleryny prawdziwych Ratowników! - komentuje Mariusz Klisiatys, Mers-Med - W związku z pamięcią Ernesta, jest to dla mnie najtrudniejsze ratownicze przedsięwzięcie do podźwignięcia w skali całego roku. Bardzo mocno je przeżywam i staram się, aby wyszło jak najlepiej.
Pomysłowość organizatorów corocznie zadziwia, realizm prezentowany w scenkach mógłby zmrozić krew w żyłach niejednemu dorosłemu, zaś wachlarz zdarzeń, odzwierciedlał szerokie spektrum czyhających na co dzień zagrożeń.

Mali ratownicy pomagali osobom porażony prądem, użądlonym przez osę, czy pogryzionym przez psa. Szybko i właściwie podejmowali decyzję, jak zareagować w sytuacji omdlenia, wypadku na drodze. Sprawnie opatrywali rany, a nawet używali defibrylatora przy zawale serca.


Uczestnicy, którzy aktualnie nie brali udziału w rywalizacji konkursowej, wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy prezentowanym przez ratowników. Natomiast pracownicy Policji przypomnieli o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.Zwyciężyli:
W kategorii klas I-III: I miejsce: Szkoła Podstawowa w Uścianach


II miejsce - SP nr 2 Pisz
III miejsce - SP Kocioł DużyW kategorii klas IV-VII I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. H.Sienkiewicza w Piszu


II miejsce - SP nr 1 z Pisza
III miejsce - SP nr 4  PiszW wydarzeniu wzięli udział: Ratownicy Mers-MED Stowarzyszenie Mersonia, Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Piszu, Ochotnicza Straż Pożarna w Wiartlu, Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.Fot. Mers-MED, KPP Pisz, SP Jeże, Sp2, Sp4
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Zosia

Brawo!!! Uzdolnione dzieci ...

Zosia

Dobry artykuł. Bardzo potrzebne wydarzenie. Konkurs prawdziwycb umiejętności, a nie rysunkowych czy polegających na wymyślaniu haseł reklamujących to czy tamto. Bardzo wy.agający od organizatorów i uczestników. Brawo i gratulacje.

Stanislaw Zlotopolski

kilka pierwszych zdjec wyglada naprawde dramatycznie

mam nadzieje ze nic sie nie stalo

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt