Data dodania: 28.09.2022  |  wyświetlenia: 1152
Akcja: Sprzątanie świata - Pisz
Koniec września to czas, gdy szczególnie zwracamy uwagę na otaczające nas środowisko. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata.
Uczniowie piskich szkół corocznie aktywnie włączają się do akcji. Zaopatrzeni w gumowe rękawice i worki na śmieci ruszają w teren, by uprzątnąć to, co nie powinno się tam nigdy znaleźć - plastikowe butelki, puszki po napojach, folie i inne śmieci.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotle Dużym po raz kolejny uczestniczyli w akcji "Sprzątanie świata". Tematem tegorocznej edycji stało się hasło "Wszystkie śmieci są nasze!".
To najlepsza lekcja ekologii - mówi jedna z organizatorek -  Dzieci widzą, jak wiele niepotrzebnych przedmiotów trafia do naszych lasów, na łąki, w miejsca, które powinny cieszyć nasze oczy wyłącznie swoim naturalnym widokiem. Uczniowie zbierając w pocie czoła śmieci, deklarowali, że nigdy nie postąpią tak nieodpowiedzialnie. Ja w to wierzę.
Uczniowie SP Hejdyk

Uczniowie SP Trzonki

Uczniowie Sp Liski

W takich akcjach zawsze można liczyć również na nasze przedszkolaki.

Grupa Biedronki
Fot: SP Hejdyk, SP Liski, SP Kocioł Duży, SP Trzonki, Grupa Przedszkolna Biedronki


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt