Data dodania: 07.06.2022  |  wyświetlenia: 1169
Turniej dla uczniów klas 8 SP
Stary Ogólniak o tolerancji między narodami
Tolerancja między narodami to temat przewodni turnieju zorganizowanego przez uczniów I LO w Piszu
I LO w Piszu było organizatorem turnieju międzyszkolnego dla klas 8 szkół podstawowych, którego tematem była tolerancja.


W ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie klasa I LO w Piszu realizowała projekt pt.: Tolerancja między narodami.
W ramach podjętych działań przeprowadzone zostały sondaże i ankiety wśród mieszkańców Pisza, społeczności szkolnej i w rodzinnym środowisku uczniów. Ankiety poddano badaniom, z których wyłonił się pozytywny obraz Polaków, jako społeczeństwa otwartego. - informuje Agnieszka Tuzinowska, koordynatorka projektu.

Pierwszy etap prac zakończył się debata międzypokoleniową, w której udział wzięli liczni goście reprezentujący różne środowiska: samorządowcy, nauczyciele, działacze kultury, uczniowie piskich szkół poddali pod dyskusję temat tolerancji.


Dziś, po wielu tygodniach pracy, zakończyliśmy pracę organizując turniej międzyszkolny, w którym wzięły udział Prywatna Szkoła Podstawowa w Piszu, Zespół Szkół Katolickich w Piszu oraz SP nr 2 w ZSP nr 1 w Piszu. Celem projektu było pokazanie że nauka może być pasjonująca, jeśli jest otwarta, prowadzona w ciekawy sposób.Rywalizacja miała charakter drużynowy. Wśród konkurencji były min. quizy, scenki tematyczne, plakaty ukazujące prawa mniejszości narodowych i etnicznych w Polsce. Turniej odbywał się pod patronatem Starosty Piskiego.

Fot. I LO Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Mastr

to li eum to patola

Nikim Takim

Wielka tolerancja a na pierwszym miejscu narod z eurowizji. Za to w podzienkowaniu miska ryzu. Czyli zdrajcom jest teraz wszystko za drogo i narzekaja..... 😂

Absolwent 2015

Hipokryzja! Szkołą była bardzo nietolerancyjna i teraz uczy tolerancji ? Śmiech.

Pabian

Tolerancja kończy się tam gdzie zaczyna się ingerencja w nasze życie.

jerry

A ja toleruje PIS , Kaczynskiego i jego przybocznych ale nigdy nie bede darzyl tego towarzystwa szacunkiem i sympatia za ich glupote,brak pragmatyzmu,za gierki polityczne i sklocanie ludzi.

Wiesiek

Kolno rzondzi!

absolwent LO

Ja nigdy nie byłem tolerancyjny. Wiele lat domagałem się tolerancji dla mojej nietolerancji. I nigdy jej nie uzyskałem. Czuję się dyskryminowany tylko dlatego, że jestem nietolerancyjny

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt