Data dodania: 20.05.2022  |  wyświetlenia: 1140
VII Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy w Jeżach
Mali ratownicy z Gminy Pisz rywalizowali o tytuł najlepszego
17 maja w SP Jeże rozegrano VII Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy o tytuł "Małego Ratownika" im. Ernesta Banacha.
Witaj Erneście, mój przyjacielu...   z myślą o Tobie, w Twojej szkole, w Twoim ratowniczym żywiole zmagaliśmy się, aby wyłonić najlepszych z najlepszych naszej gminy!  - pisze Mariusz Klisiatys z Mers-MED, organizator konkursu, oddając hołd Ernestowi Banachowi, który zginął ratując życie innym.


W zmaganiach wzięło udział 10 szkół z terenu Gminy Pisz. Konkurencje składały się z koronnej Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej z użyciem AED,a oprócz tego: zakrztuszenia po lizaku, łamigłówki ratownicze,


duże krwawienia po szkle,


masywny krwotok z nosa, oparzenie termiczne, napad drgawek, udar cieplny


Uczniowie rywalizowali o tytuł mistrza w duchu fair play.


Wyniki w kategorii klas I-III

I miejsce - SP 1 Pisz

II miejsce - SP 2 PiszFot.SP2
III miejsce - SP 4 PiszFot.SP4

W kategorii klas IV-VI:
I miejsce - SP Hejdyk
II miejsce - SP Jeże
III miejsce ZS Katolickich Pisz
 
Wraz z całą załogą pragniemy mocno podziękować za dzisiejszy konkurs, który niewątpliwie przerodzi się w duże wydarzenie - mówi Mariusz Klisiatys - Za nieocenioną pomoc organizacyjną dziękuję Szkole w Jeżach, Mateuszowi Jastrzębskiemu, Mazurskiemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu, Stacjom ratowniczym Skłodowo, Giżycko i Mikołajki i piskim ratownikom: Bartkowi, Veranice, Ewelinie, Ani i Darkowi. Dziękuję Szpitalowi Powiatowemu w Piszu za udostępnienie ambulansu na potrzeby konkursu oraz OSP w Pogobiu Średnim.
Fot. Mers-MED
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Michal

Mariusz jestescie WIELCY.

Marcepanka

Pan Mariusz, człowiek orkiestra! Wspaniały, ambitny z wielkim sercem do ludzi. Wielkie podziękowania właśnie dla Niego! Za zaangażowanie, organizację i całokształt :) a może kandydat na burmistrza ???? Mój głos już Pan ma!

Karolina

Jestem za :) mój głos tez ma

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt