Data dodania: 01.09.2021  |  wyświetlenia: 2185
Początek roku szkolnego 2021/2022
Nareszcie do szkoły! Zadowoleni nauczyciele, uczniowie, rodzice
Wyczekana, upragniona i miejmy nadzieję jak najdłużej otwarta, kto by pomyślał, że takie określenia padną kiedykolwiek w kontekście słowa szkoła. A jednak. Czasy się zmieniły, zmieniło się również podejście do szkoły.

Nowy rok szkolny 2021/2022 został dziś oficjalnie powitany, oczywiście z zachowaniem norm sanitarnych. Rozradowani uczniowie zasiedli na chwilę w szkolnych ławkach, przywitali z uśmiechem wychowawców i swoich kolegów.


Zapytaliśmy uczniów klasy 3 SP2 w Piszu czy ta radość nie zakończy się wraz ze zdjęciem galowego stroju. Za chwilę będą klasówki, sprawdziany, itd. Czy nie woleliby zatem, aby wakacje nadal trwały.

Ja nie mogłam się od kilku dni doczekać, aż przyjdę do szkoły. Szkoda, że dziś nie ma lekcji. Wakacje będą za rok.
Fajnie jest się uczyć, fajnie jest spotkać się z panią i kolegami. Będzie świetlica i obiadki - wszystko tu jest fajne.
Mam nowy plecak, zeszyty, najlepszych kolegów i panią Iwonkę.
Entuzjazmu z powrotu swoich pociech do szkoły nie kryli rodzice, choć tym towarzyszy obawa o to jak długo potrwa nauczanie stacjonarne.

Dzieci to z wyjazdu na wakacje tak się nie cieszyły, jak dziś rano podczas szykowania do szkoły - mówi mama I i IV-klasisty. Pamiętam moje powroty do szkoły z wakacji, zawsze były za szybkie.
Ja tylko mam nadzieję, że znowu nas nie zamkną w domach i będzie komputerowe przyswajanie wiedzy - dodaje mama VI-klasisty - Prawie 1,5-roczny brak relacji z rówieśnikami, to strata, której nie uda się zrekompensować latami. Szkoła to miejsce w którym odbywa się nauczanie i nawiązywanie kontaktów.
Życzymy zatem wszystkim, aby radości nie przerwała kolejna fala pandemii, a przerwa w edukacji usprawiedliwiona była wyłącznie dniami wolnymi w kalendarzu roku szkolnego.

Niestety, spokój początku roku szkolnego zakłócono uczniom SP 4 w Piszu. Tam zamiast powitania, była ewakuacja spowodowana alarmem o podłożeniu bomby. Na szczęście fałszywym.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Waldemar

Rodzic z osiedla wschód

Uważam że głupoto jest wyzywać jakiegoś tam ucznia od gamoni skoro jeszcze nie wiadomo kto to zrobił.

Jeśli się okaże że to żaden uczeń a ktoś z poza szkoły to czy ten rodzic z osiedla wschód przeprosi czy stchurzy?

Ja uważam że ten ktoś powinien ponieść surową karę,ale nie osądzamy pochopnie,bo tym można skrzywdzić wszystkich uczniów,gdyż teraz można podejrzewać każdego ,a to jest bardzo nie fajne.

Pozdrawiam Rodzica z osiedla wschód

uważna

w artykule jest informacja. Na końcu

Rodzic z Os. Wschód

Nikt o tym nie wspomina w artykule a powinno być to nagłośnione - dziś w SP4 na Os. Wschód rozpoczęcie roku szkolnego nie odbyło się w normalny sposób, tylko w ekstremalny - do szkoły został wysłany e-mail z informacją, że w szkole znajduje się bomba. Skrajna głupota i brak odpowiedzialności! Ciekawe co to za gamoń i z której klasy wpadł na taki pomysł. Mam nadzieję, że odpowiednie służby szybko go namierzą i surowo ukarzą za to całe zamieszanie, które wywołał. Niektóre dzieci dojeżdżają z okolic Pisza, na nogi postawiona została straż - kto zwróci im za stracony czas, paliwo, nerwy ? Najlepiej żeby byli to rodzice tego łobuza a najlepiej on sam.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt