Data dodania: 12.07.2021  |  wyświetlenia: 1417
Ogólniak, technikum czy szkoła branżowa?
Sprawdziliśmy jakie profile szkół średnich wybierali absolwenci podstawówek
Nabór do szkół ponadpodstawowych trwa. Ósmoklasiści musieli wybrać jak będzie wyglądała ich przyszłość. Jest to jedna z najważniejszych decyzji, jaką mieli dotychczas do podjęcia. Sprawdziliśmy jakie kierunki najchętniej wybierali tegoroczni kandydaci do szkół w Piszu.
O przyjęcie do I Liceum Ogólnokształcącego w Piszu ubiega się 154 kandydatów. Ósmoklasistom zaproponowano do wyboru cztery profile - politologiczny, biomedyczny, turystyczno-geograficzny i politechniczny.

Największym zainteresowaniem wśród tegorocznych absolwentów szkół podstawowych cieszą się profile biomedyczny, realizujący rozszerzenia z biologii i chemii, na który złożono 43 wnioski, oraz profil turystyczno-geograficzny z rozszerzeniem geografii, wiedzy o społeczeństwie, j. angielskiego/matematyki, gdzie złożono 42 wnioski.

II Liceum Ogólnokształcące w Piszu oferuje 6 profili: politechniczny, turystyczno-sportowy, społeczny, kulturowy, medyczny i ekonomiczny. W tym roku wniosek o przyjęcie do szkoły złożyło 166 osób i jest to ok. 30% więcej niż w roku ubiegłym.

Ósmoklasiści najchętniej wybierają tu profile - medyczny i społeczny, na które złożono kolejno 42 i 38 wniosków o przyjęcie. Wynika z tego, że na jedno miejsce przypada 1,4 osoby w profilu medycznym i 1,5 osoby w społecznym. 

O przyjęcie do Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu ubiega się 230 osób i jest to liczba porównywalna do lat poprzednich. Kandydaci chętniej wybierają technikum niż branżową szkołę I stopnia.

Na profil technik informatyk zgłosiło się 48 osób, na profil technik żywienia i usług gastronomicznych 41 osób, natomiast na profil technik hotelarstwa 34 osoby – są to najczęściej wybierane kierunki w tym roku. Przyszli uczniowie branżowej szkoły I stopnia najchętniej wybierali profile: mechanik – 15 osób, elektromechanik pojazdów samochodowych – 10 osób, i kucharz 12 osób.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r. Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.

AB
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Uczeń politechniki.

Parę lat do tyłu to szkoły robiły konkursy świadectw żeby się dostać na wybrany kierunek.A patrząc na tegoroczne statystyki to wszyscy się dostaną.Trochę słabo z taką niską frekwencją.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt