Data dodania: 26.05.2021  |  wyświetlenia: 1133
W tym roku ponownie w reżimie sanitarnym
Egzamin ósmoklasisty - matematyka
360 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,7 tys. szkół w kraju przystąpiło dziś Egzaminu Ósmoklasisty z matematyki.
W szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Pisz, tegoroczny Egzamin Ósmoklasisty zdaje 266 uczniów - informuje Zespół Ekonomicznej Obsługi Szkół i Przedszkoli w Piszu.

Tak, jak to było w roku ubiegłym, również w 2021 odbywa się w reżimie sanitarnym. Zgodnie z wytycznymi GIS na egzamin mogą przyjść wyłącznie osoby zdrowe. Jeśli ktoś z domowników jest na kwarantannie bądź w izolacji, nie może pojawić się w szkole. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc.


Uczniowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Nadal trzeba będzie dezynfekować dłonie przy wejściu do szkoły oraz na salę. Między ławkami musi być 1,5 metra odstępu. - mówi dyrektor piskiej podstawówki.- Nauczyciele i inne osoby uczestniczące w egzaminie podczas poruszania się po sali powinni mieć zakryte usta i nos.

A jak poszło dzisiaj z matematyką?
Było lepiej, niż wczoraj - mówi ósmoklasistka - udało mi się rozwiązać wszystkie zadania, mam nadzieję, że dobrze.
Matematyka była łatwiejsza niż na próbnym - dodaje kolega. Liczę na to, że zdobędę więcej punktów niż na próbnym.
Wynik egzaminu wpływa na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia – to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Jutro dzień trzeci egzaminów - język obcy. Największa grupa ósmoklasistów w kraju - ponad 95% - zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt