Data dodania: 18.01.2021  |  wyświetlenia: 881
Nauka w reżimie sanitarnym
Najmłodsi uczniowie powrócili do szkół. Starsi nadal on-line
18 stycznia uczniowie klas I-III powrócili do nauki stacjonarnej. Powrót odbywał się będzie w reżimie sanitarnym. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych nadal będą się uczyć zdalnie.
Według wytycznych sanitarnych uczniowie danej klasy mają przebywać w wyznaczonej i stałej sali. Lekcje i przerwy mają rozpoczynać się tak, by uczniowie nie kontaktowali się z uczniami innych klas.

Wyznaczyliśmy godziny, w których rozpoczynają się lekcje w klasach I-III - mówi jedna z dyrektorek piskiej szkoły - Lekcje dla pierwszej z klas rozpoczynają się o 8.00, kolejne klasy rozpoczynają je co 10 minut. W ten sposób rozładowana zostanie kumulacja uczniów w szatniach. Podobnie jest z przerwami.

Dyrektorzy szkół mają tak zorganizować zajęcia w szkole, by każda grupa uczniów w trakcie przebywania w szkole nie miała możliwości lub miała ograniczoną do minimum możliwość kontaktowania się z pozostałymi klasami - czytamy w wytycznych - Wskazane jest także wietrzenie sal i pomieszczeń w częściach wspólnych w czasie przerwy i w czasie zajęć oraz częste mycie rąk.

Znamy to z poprzedniego okresu nauczania - kontynuuje dyrektor - mamy poinstruowany personel, mamy, środki dezynfekujące i bardzo świadome dzieci.
W związku z powrotem do szkoły nauczyciele klas I-III szkół podstawowych, nauczyciele szkół specjalnych i pracownicy obsługi administracyjnej szkół mogli poddać się testom przesiewowym na obecność SARS-Cov-2. Z danych przekazanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego wynika, że w trakcie trzech dni ogólnopolskiej akcji, wymazy pobrano od 80 tys. osób. Wyniki otrzymało 60 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymało jedynie 1133 osób tj. 2 proc. wszystkich wyników badań.

Najwięcej przebadanych nauczycieli i pracowników niepedagogicznych pochodziło z województw - podkarpackiego (87%) i warmińsko-mazurskiego (86%). (Źródło MEN)

Kiedy powrócą do normalności nauczania starsze dzieci? Minister Edukacji Narodowej zapowiada, że jeśli nie trafi do nas trzecia fala pandemii i nie będzie się zwiększała liczba zakażeń, to w wariancie optymistycznym, uczniowie klas VIII i klas maturalnych wrócą do szkół w lutym.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt