Data dodania: 14.10.2020  |  wyświetlenia: 1872
Powiatowe obchody Dnia Nauczyciela
Dzień Edukacji Narodowej to święto obchodzone co roku przez prawie 700 tysięcy nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Stanowią oni jedną z najliczniejszych grup zawodowych na świecie a okazją do świętowania jest 14 października. Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej 2020r. zorganizowano w I LO w Piszu.
Dzień nauczyciela 2020r. jest zupełnie inny, od tych obchodzonych w poprzednich latach. Bardziej skromny, a i życzenie inne niż kiedykolwiek:
Dziękuję za niezwykle świadome i pełne rozsądku podejście do kwestii bezpieczeństwa oraz za to, że uczą Państwo dzieci odpowiedzialności za siebie i innych.- takie życzenia złożył nauczycielom minister edukacji Dariusz Piątkowski.
Nie zorganizowano wielkich gal, nie zaproszono wielu gości. Uśmiech na twarzy z dobrze wykonanej pracy zasłania dziś belfrom maseczka ochronna.


Nie można jednak zapomnieć o tych, którzy wkładają wiele trudu w nauczanie, a pracę traktują jako misję. Element uhonorowania wyróżniających się nauczycieli miał miejsce mimo sytuacji pandemii. Starosta piski wręczył nagrody nauczycielom ze szkół naszego powiatu.


A jakie marzenia zawodowe mają piscy belfrzy?

Chyba nie będę oryginalna - mówi jedna z wyróżnionych nauczycielek - tego, co wszyscy w czasie pandemii. Życzymy sobie jak najdłużej trwającej pracy stacjonarnej. Takiej szkolnej normalności, która została zachwiana na kilka miesięcy. Teraz mimo z pozoru normalnych lekcji, nieustannie odczuwamy strach, że nadejdzie czas, kiedy swoich uczniów oglądać będziemy wyłącznie na ekranach naszych monitorów.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt