Data dodania: 14.10.2020  |  wyświetlenia: 2083
Na przedszkolnym placu posadziły drzewka
Piskie przedszkolaki z ekologią za pan brat
Obchodzone w październiku Święto Drzewa to najlepsza okazja ku temu, aby poszerzyć wiedzę najmłodszych w zakresie ekologii. Corocznie w tym okresie przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Piszu sadzą drzewka.
Święto Drzewa obchodzone jest już 18 lat. W 2002 roku Klub Gaja zainaugurował program edukacyjny, którego celem jest edukacja w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew.

To święto, które na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń przedszkolnych - mówi Krystyna Ociepa z Przedszkola Miejskiego w Piszu - To doskonała okazja, by wyrabiać w dzieciach emocjonalny stosunek do środowiska przyrodniczego i rozwijać postawy proekologiczne. Nieustannie zachęcamy dzieci do angażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska, w październiku proponujemy sadzenie nowych drzew.


Mali ekolodzy podczas zajęć poznają budowę drzewa, etapy jego wzrastania oraz znaczenie drzew dla człowieka, zwierząt i przyrody, śpiewają piosenki o drzewach, wykonują prace plastyczne, których tematyka nawiązuje do Święta Drzewa.

Uwieńczeniem akcji jest sadzenie drzewek na przedszkolnym placu.
Dzieci z grupy „EKOLUDKI” posadziły orzecha włoskiego,


dzieci z grupy „JEŻYKI”- głóg,a dzieci z grupy „PROMYCZKI” - rokitnika.


Przedszkolaki były bardzo zaangażowane podczas sadzenia swoich drzewek, dla wielu z nich było to nowe doświadczenie.

Z pewnością w przyszłym roku również weźmiemy udział w tej akcji. Mamy nadzieję, że kontynuacja działań proekologicznych wpłynie pozytywnie na uwrażliwianie dzieci i że w przyszłości nasi absolwenci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata - dodają panie przedszkolanki.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt