Data dodania: 17.09.2020  |  wyświetlenia: 1193
Posadźmy własne drzewko. Nadleśnictwa rozdają sadzonki
W dniu 18 września 430 nadleśnictw w Polsce, w tym również Nadleśnictwo Pisz i Maskulińskie rozdawać będą sadzonki świerka.
Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

Z inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy wszyscy mogą z posadzić własne drzewo i włączyć się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY . 18 września para prezydencka oficjalnie zainauguruje akcję.

W ramach akcji #sadziMY przy siedzibie Nadleśnictwa Pisz, w dniu 18.09.2020 r. w godzinach 9:00-15:00 rozdawane będą sadzonki świerka (max. 2 szt. na 1 osobę). Akcja rozdawania sadzonek odbędzie się przed siedzibą Nadleśnictwa Maskulińskie w godzinach 8.00 do 15.00.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt