Data dodania: 31.08.2020  |  wyświetlenia: 2729
Szkoła w obliczu koronawirusa
Dezynfekcja, odstępy, maseczki. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/21
Rozpoczął się rok szkolny 2020/2021. To pierwszy tak wyczekiwany początek szkoły w historii polskiej edukacji. Po trzymiesięcznym nauczaniu online i dwóch miesiącach wakacji stęsknieni uczniowie powrócili wreszcie do szkół. Pytanie na jak długo?
Sposób, w jaki placówki zaplanowały przywitanie nowego roku szkolnego, pokazuje, że to nie będzie zwyczajny rok szkolny. Uczniowie witali go w maseczkach na twarzy, w wąskim gronie klasowym w wyznaczonych przez dyrekcję godzinach. Usłyszeli też o szeregu zakazów, nakazów, przestrzeganie których ma dać poczucie bezpieczeństwa.
Zrobiliśmy wszystko, aby spełnić wyznaczone standardy. Jeśli zastosujemy się do nich wszyscy, to prawdopodobnie rok szkolny w wersji stacjonarnej potrwa dłużej niż jedynie miesiąc - jak to w czarnych wizjach zakładają epidemiolodzy - deklarują dyrektorzy szkół.
Co wolno, a czego nie wolno będzie uczniom w czasach pandemii koronawirusa? Czy uda się zachować społeczny dystans? Ministerstwo Edukacji sporządziło stosowny wykaz.


Inaczej będzie też wyglądał kontakt rodzica ze szkołą. Przed nimi również nowe obowiązki.


Nie zapominajmy, że w tej nowej rzeczywistości pozostaje szereg starych obowiązków. Wśród nich najważniejsza to nauka, na którą miejmy nadzieję znajdzie się wystarczająco dużo czasu.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt