Data dodania: 05.05.2020  |  wyświetlenia: 3207
Jest decyzja w sprawie wznowienia edukacji przedszkolnej
Otwarcie Przedszkola Miejskiego w Piszu po 24 maja
Fot. zsp.pisz
Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami władze miejskie podjęły decyzję o odroczeniu terminu otwarcia Przedszkola Miejskiego w Piszu.
Zgodnie z ministerialnymi wytycznymi żłobki i przedszkola w Polsce mogą wznowić działalność od 6 maja z zachowaniem nadzwyczajnych środków ostrożności. Właśnie zakres nałożonych obowiązków i zbyt krótki termin realizacji spowodowały, że władze miast rezygnują z możliwości otwarcia tych placówek.

Podobna sytuacja ma miejsce w Piszu. Pisaliśmy o tym w artykule.
https://www.piszanin.pl/7,251,gmina-pisz-otwarcie-przedszkola-nie-za-cene-bezpieczenstwa-dzieci.html

Dziś, 5 maja, dyrektor ZEOSiP potwierdza, że planowany termin otwarcia Przedszkola Miejskiego w Piszu nastąpi po 24 maja.
To będzie czas na wypracowanie procedur, dostosowanie pomieszczeń przedszkolnych do nowych wymogów, kontroli sanepidu - mówi Barbara Milewska, dyrektor ZEOSiP w Piszu.
Uczniowie klas 1-3 wrócą do szkół prawdopodobnie w ostatnim miesiącu roku szkolnego, rozważane jest również udzielenie zezwolenia na powrót uczniom starszych klas - mówił dziś minister edukacji w mediach. - jednak ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt