Data dodania: 06.04.2020  |  wyświetlenia: 1995
Wpłynęło już ponad 70 wniosków
PUP przygotował pożyczki dla mikroprzedsiębiorców
Powiatowy Urząd Pracy w Piszu ogłosił nabór wniosków o niskoprocentową pożyczkę z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.
Tarcza antykryzysowa - nabór wniosków dotyczących niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorcy na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej z możliwością umorzenia pod warunkiem nie zmniejszenia stanu zatrudnienia przez okres 3 miesięcy.                   

Z pożyczki może skorzystać mikroprzedsiębiorca, o którym mowa w art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców tj. przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:
  • zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników,
  • osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro.
  • prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 marca 2020 r.

Przedsiębiorca może otrzymać do 5 tys. złotych - mówi Marcin Kamiński, dyrektor PUP w Piszu - Po trzech miesiącach może złożyć wniosek o umorzenie pożyczki, gdy w tym okresie nie dokonał zmniejszenia zatrudnienia w swojej firmie. Jeśli przedsiębiorca nie utrzyma zatrudnienia będzie miał 12 miesięcy na spłatę pożyczki.
Do PUP w Piszu wpłynęło już ponad 70 wniosków o przyznanie pożyczki.
Mikropożyczka to nie jedyna forma wsparcia jaką przewidujemy dla przedsiebiorców - kontynuuje dyrektor PUP - Złożyliśmy wniosek o przyznanie środków (unijnych oraz z Rezerw Funduszu Pracy) w kwocie ponad 3mln 300tys. Wesprą one przedsiębiorców w dopłacie do wynagrodzenia i składek społecznych dla pracowników.
O szczegółach wypłat poinformujemy czytelników Piszanina.

INFORMACJE DOTYCZĄCE SPOSOBU ZŁOŻENIA WNIOSKU o MIKROPOŻYCZKĘ:
Wnioski należy składać elektronicznie za pośrednictwem serwisu internetowego, klikając na poniższy link i postępując zgodnie ze znajdującą się tam instrukcją:
 
https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup?idJednostki=14330#/inneSprawy/listaDokumentow?dest=TARCZA

Szczegółowe informacje:  tel. /87/ 425 24 31, kom. 518 500 045 lub 790 370 122.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt