Data dodania: 04.03.2020  |  wyświetlenia: 2650
Warsztaty Pana Kleksa dla przyszłych uczniów
Witajcie w naszej bajce. Warsztaty dla przedszkolaków w SP2 w Piszu
Witajcie w naszej bajce - pod takim hasłem Szkoła Podstawowa nr 2 zorganizowała warsztaty dla przedszkolaków. Ich celem było zachęcić młodych piszan do nauki w placówce i pokazać, że w fajnej szkole oprócz nauki jest czas na zabawę.
Szkoła dla przedszkolaka to, jak sami mówią, poważna sprawa.
Nauczymy się dobrze czytać, będą klasówki i trzeba o wszystkim pamiętać, by nie dostać jedynki - mówi Kacper.
Ja już bym chciała tak ładnie pisać, jak moja siostra, ona chodzi do piątej klasy - mówi Ania - nie mogę się doczekać, jak będę chodzić do szkoły.

Byli również tacy, którym nie spieszy się opuszczać przedszkolne mury.
Codziennie się bawimy, są fajne panie i nie ma klasówek, a w szkole to nie można się bawić, tylko ciągle trzeba się uczyć - narzeka Kuba.
Uczniowie i nauczyciele SP 2 podczas warsztatów chcieli udowodnić, że szkoła ma wiele do zaoferowania, a forma, w której przekazywane są wiadomości może być interesująca nawet dla przedszkolaka.

Przedszkolaki mili zatem szansę na figle i wybryki, tym razem nie w przedszkolnej grupie, a w krainie robotyki.


Dotarli do krainy dźwięków i głosek.Poznali magię przyrody i tajemnice ludzkiego ciała.Mieli możliwość  wykonyania pierwszych doświadczeń w kolorowym laboratorium.Był czas na kleksowe łamigłówki.A gdy tego było mało wehikuł czasu przenosił do odległych krajów i dawnych epok,a potem powrót do teraźniejszości i kolejnej porcji śmiechu i zabawy. Z Panem Kleksem i asystentami.My znamy potrzeby zarówno przedszkolaków, jak i uczniów - mówi Małgorzata Wyszyńska, Dyrektor ZSP nr 1 w Piszu -  stąd dzisiejsza forma prezentacji szkoły - nauka przez zabawę. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu przedszkolaków i ich rodziców również, rozpoczęcie nauki w szkole może być sytuacją stresującą. Jednak sposób w jaki funkcjonujemy jako zespół szkół, umożliwia uczniom ciągły kontakt z przedszkolakami. Odwiedzają się wzajemnie - przedszkolaki przygotowują przedstawienia dla uczniów, a ci przeprowadzają lekcje przedszkolne. SP 2 i Przedszkole Miejskie przygotowują wspólnie wiele imprez. Chcę zapewnić, że w naszej szkole czeka uczniów fantastyczna przygoda z edukacją - wśród przyjaznych nauczycieli i w bezpiecznym otoczeniu. My pamiętamy o potrzebach najmłodszych  i wiemy, że proces nauki w parze z odpowiednio dopasowaną zabawą - to gwarant edukacyjnego sukcesu.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt