Data dodania: 24.02.2020  |  wyświetlenia: 1325
Międzynarodowe święto przyjaźni harcerzy i skautów
Harcerze z Pisza świętowali Dzień Myśli Braterskiej 2020
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
W tym roku przypada 94 rocznica ustanowienia Dnia Myśli Braterskiej. To święto przyjaźni harcerzy i skautów na całym świecie. Od lat dzień ten uroczyście obchodzą harcerze z Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Piszu.
W dniach 21-23 lutego w SP nr 4 zorganizowano Rajd z okazji Dnia Myśli Braterskiej z udziałem ponad 100 osób.


Ideą obchodów DMB jest pielęgnowanie starych przyjaźni, poszukiwanie w najbliższym otoczeniu osób, którzy potrzebują pomocy, zainteresowania, miłego słowa...
W Dniu Myśli Braterskiej zatrzymajcie się na chwile, spójrzcie co już udało się Wam osiągnąć, a co jeszcze przed Wami. Zastanówcie się jak Wasze działania mogą wpłynąć na otaczający nas świat, co możemy zrobić, żeby był lepszy - pisał w Rozkazie Specjalnym hm. Maciej Micielski, Komendant Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP - Miejcie odwagę patrzeć szeroko i wciąż poszerzać swoje horyzonty. Miejcie odwagę nie być obojętnymi i każdego dnia zmieniać świat na lepszy!


DMB to również czas składania przyrzeczeń, wręczania odznaczeń oraz awansów.Podczas DMH zobowiązanie złożył dh. Piotr Panufnik - nowy instruktor ZHP.


Uczestnicy spędzili czas na aktywnościach umysłowych i fizycznych - były kalambury, Koło Fortuny, były zabawy terenowe oraz zajęcia rekreacyjne na basenie.


Podczas rajdu dziesiątą rocznicę swojej działalności obchodziła 3 ŻDSH "Amazonki".Na zakończenie uroczyste świeczkowisko.


Źródło: ZHP Hufiec Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt