Data dodania: 10.12.2019  |  wyświetlenia: 2987
300 zł miesięcznie za dobrą naukę
Czworo uczniów piskich szkół otrzymało stypendium Premiera
Fot. ko olsztyn
W dniu 20 listopada br. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W gronie nagrodzonych znalazło się czworo piszan.
W roku szkolnym 2019/2020 w województwie warmińsko-mazurskim za wysokie wyniki w nauce nagrodzono 157 uczniów, w tym także uczniów I LO, II LO, ZSK i ZSZ z BP w Piszu.
Na każdy sukces składa się wiele czynników. Najczęściej są to: praca, konsekwencja i wsparcie innych osób. W tym przypadku – wsparcie rodziny, bo to ona formuje świat wartości, bez którego nie można podążać do obranego celu - mówił Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki. - Duże znaczenie ma również spotkanie nauczyciela – mistrza, który staje się dla ucznia przewodnikiem i inspiracją.
Zaszczytnym wyróżnieniem mogą cieszyć się: Tomasz Jaworski z Technikum ZSZ Pisz, Maria Inga Masłowska - II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 w Piszu,


Sandra Oliwia Murawska z Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Piszu


i Aleksandra Piekarska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu.


W powiecie piskim stypendium otrzymali także - Laura Jaworska z Technikum Leśnego w Zespole Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie, Weronika Łaniewska z Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osieckiej w Rucianem-Nidzie oraz Paweł Wykowski - LO w Orzyszu.

fot. ko olsztyn.pl
Stypendyści otrzymają stypendium w wysokości 300-złotych miesięcznie do końca roku szkolnego.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt