Data dodania: 09.10.2019  |  wyświetlenia: 1377
Piski Uniwersytet Trzeciego ma już ponad 160 słuchaczy
Fot. PDK
25 seniorów dołączyło w tym roku do braci studenckiej Piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
4 października w Piskim Domu Kultury odbyła się VIII uroczysta Inauguracja Piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Osobiście miałam zaszczyt otworzyć rok akademicki już po raz piąty - mówi Katarzyna Sobiech, Dyrektor Piskiego Domu Kultury - Bardzo cieszy mnie fakt, że mamy 25 nowych studentów i ponad 140 kontynuujących. Cieszy mnie również wyjątkowa atmosfera i fantastyczne zaangażowanie słuchaczy.

Słuchacze uniwersytetu od października do czerwca uczestniczą w zajęciach rekreacyjnych, językowych, psychologicznych... łączenie do wyboru jest aż 16 "przedmiotów". Oprócz tego organizują wspólne spotkania i wyjazdy.
To najlepsze, co mi się na stare lata przytrafiło - komentuje student-senior - siedzenie w domu, samotność... ja nie wiem, co to znaczy. Jestem aktywny i mam coraz więcej przyjaciół.
W naszym wieku, trzeba korzystać z życia jak najwięcej. Te wyjścia na zajęcia tak zapełniają czas, że nawet o chorobach człowiek na chwilę zapomina - dodaje studentka.
A najważniejsze w tym wszystkim, że nie ma ocen. Na zakończenie roku abiturient otrzymuje zaliczenie pod warunkiem, że uczestniczył w większości wybranych przez siebie zajęć.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt