Data dodania: 27.09.2019  |  wyświetlenia: 1380
Akcja Sprzątanie Świata Polska w SP 2 w Piszu
Piscy uczniowie sprzątali swój najbliższy świat
"Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja Sprzątania Świata, do której dołączyli uczniowie klas I-III SP2 w Piszu.
Zainicjowana w 1994 roku przez Fundację Nasza Ziemia akcja Sprzątanie świata – Polska ma w tym roku 26 edycję. Jej celem jak zawsze jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
Musimy sprzątać - bo inni ludzie źle się zachowywali i zostawili dużo śmieci w lesie. A powinni je zabrać ze sobą - mówi Ania.
Trzeba dbać o przyrodę, żeby zwierzątkom było miło - dodaje Maciek.
Wiedza teoretyczna szybko została wcielona w życie podczas uprzątania terenów leśnych w Piszu. Zaopatrzeni w rękawice i worki mali ekolodzy byli gotowi do akcji.Energicznie wyruszyli na poszukiwania śmieci.
Znaleźli folie, butelki, puszki, starą ceramikę...Ja znalazłem butelkę po perfumach.. ja zardzewiały kapsel... ja stary but... - wymieniały swoje znaleziska dzieci.

"Sprzątanie świata – Polska” to zatem wspólna lekcja poszanowania środowiska. Lekcja współpracy i integracji w trosce o przyrodę.


Praktyczną lekcję ekologii podsumowały stosy zebranych worków, rowerowa opona, elementy karoserii. Rzeczy, dla których miejsce jest wyłącznie na śmietniku.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt