Data dodania: 18.09.2019  |  wyświetlenia: 2421
Komputer i komórka na bok. Dodatkowe zajęcia dla młodych piszan
Wrzesień to czas tworzenia indywidualnych harmonogramów pracy w rodzinach, które posiadają w swych szeregach uczniów. Ponowne przyzwyczajanie się do szkoły to jedno, drugie to wybór zajęć dodatkowych na nowy rok szkolny.
A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Zarówno szkoły, jak też miejskie ośrodki kultury proponują różnorodne nieodpłatne zajęcia dla uczniów. Często jednak zainteresowania małych odkrywców wykraczają poza te propozycje, co wtedy?

Rządowy program 500 plus znacząco poprawił sytuację wielu rodzin. Rodzice coraz chętniej wysyłają dzieci na odpłatne zajęcia dodatkowe, traktując otrzymane środki jako inwestycję w edukację swoich pociech.

Czy oferta zajęć dodatkowych proponowanych w naszym mieście jest w stanie zaspokoić potrzeby piszan?
My nie mamy z tym problemu, zastanawiamy się nad zajęciami sportowymi - mówi mama Antka - Syn rozpoczął dopiero naukę w szkole i myślę, że postawimy na sport. Jeszcze nie wiem czy to będzie piłka nożna, czy sporty walki.
Moje dzieci uczą się dodatkowo języka angielskiego - mówi pani Kasia - w tym roku myślimy również o nauce gry na gitarze.
Oferta zajęć dodatkowych w Piszu zawiera zajęcia rekreacyjne, teatralne, taneczne, działają tu sekcje sportowe prowadzące zajęcia - sztuk walki, tenisa, zajęcia z nauki pływania. Można także rozpocząć naukę gry na instrumentach, wreszcie są fachowcy, którzy nauczą języka obcego.

Sport to zdrowie i dlatego wachlarz zajęć sportowych proponowanych dla piszan jest szeroki.  Od sekcji koszykówki, piłki nożnej, poprzez pływanie, tenis aż do sztuk walki.

Taekwondo

Koreańska sztuka walki angażująca całe ciało z użyciem obu rąk i obu nóg w ćwiczeniu technik samoobrony oraz walki sportowej. To również doskonały sport poprawiający ogólną kondycję fizyczną.


Piski Klub Taekwondo zaprasza na zajęcia zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Treningi Taekwondo dla dzieci odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 17.00. Na godzinę 18.00 zaplanowano treningi kondycyjne.

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów, odbywają się w małej sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego (Stary Ogólniak) przy ul. Sikorskiego 15.

Telefon kontaktowy 509 679 100

Aikido

Japońska sztuka walki oparta na dźwigniach i rzutach, która znakomicie wpisuje się w szeroko rozumianą działalność rekreacyjno-zdrowotną.


Aikido jest formą samoobrony, w której główny nacisk kładziemy na rozwój indywidualny każdego dziecka. Dla nas im większe wyzwanie, tym większa satysfakcja z osiągniętego celu - mówi Marek Moroz 4 dan Aikido Aikikai. - W  dobie internetu każda forma rekreacji ruchowej jest ważna, a nauczenie dzieci aktywnego spędzania wolnego czasu w towarzystwie rówieśników jest bezcenna.

Nasi instruktorzy posiadają uprawnienia nadane przez Aikikai Tokio oraz uprawienia instruktorskie Instruktora Rekreacji Ruchowej i Samoobrony nadane przez Ministerstwo Sportu.Tenis

Trening, zabawa, ale także koordynacja ruchów i precyzja. Tego nie zabraknie na zajęciach w Klubie Tenisowym Pisz - Point. Małe grupy treningowe lub zajęcia indywidualne sprzyjają szybkiemu opanowaniu techniki pod okiem certyfikowanych instruktorów.


Zajęcia odbywają się minimum dwa razy w tygodniu. Zapewniamy potrzebny sprzęt oraz doświadczoną kadrę trenerską z kwalifikacjami potwierdzonymi przez polskie i międzynarodowe federacje tenisowe - mówi Marcin Chmielewski - Małe grupy (6-10 dzieci), dogodne terminy, a przede wszystkim doskonały rozwój fizyczny. Zapraszamy.

Więcej informacji pod nr telefonu 511164798, 501403957 lub na stronie www.tenis.pisz.pl

Pływanie

Żabka, kraul, styl grzbietowy, motylkowy - to najpopularniejsze style pływania, które poznają dzieci rozpoczynające naukę pływania. O zaletach tej dyscypliny sportu nie trzeba przekonywać. Pływanie uczy prawidłowego oddychania, pozytywnie wpływa na krążenie krwi, wzmacnia i poprawia kondycję układu kostnego. Jak żaden inny sport angażuje wszystkie partie ciała.

Zajęcia pływania w naszym mieście proponuje m.in. Seba Sport.

Prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe nauki pływania dla dzieci i dorosłych - mówi Aneta Ciborowska - uczymy pływać również przedszkolaki. Serdecznie zapraszam do aktywności i wspaniałej zabawy w wodzie.

WonderlandWonderland - Fabryka Kreatywności,to miejsce zarówno dla tych małych, jak i dużych. Taniec, różne formy fitnessowe, artystyczne, animacje, to tylko część tego co oferuje nasza firma. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez licencjonowanych instruktorów - mówi Natalia Kucisz - Nabór na zajęcia dla dzieci trwa do końca września, dorośli mogą dołączać na zajęcia przez cały rok. W październiku pojawią się w ofercie kolejne nowości. Aby być na bieżąco, zapraszamy na nasz profil na Facebooku lub na naszą stronę internetową.


Rejestracja w budynku przy ul.Moniuszki 2 lub za pośrednictwem formularza na stronie internetowej www.wonderland-fk.pl.

British School

Nauka języka obcego jest zawsze w modzie. A lekcje w  Szkole Językowej British School są dostosowane do poziomu jego znajomości przez dziecko. Kadra lektorska to profesjonaliści, zarówno w nauczania, jak też w tworzeniu przyjaznej atmosfery nawet dla najmłodszych uczniów - 5-latków.


Szkoła British School oferuje naukę języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania (przygotowujące do egzaminów: ósmoklasisty, maturalnych, FCE, CAE CPE). Zajęcia odbywają sie w małych grupach i z wykorzystaniem nowoczesnych metod nauczania - mówi Katarzyna Alicka z British School Pisz - Zachęcam i zapraszam.

British School Pisz,
Pl. Daszyńskiego 6,
12-200 Pisz
Tel.: 87 423 01 77
www.britishschool.pl
pisz@britishschool.pl 


Ognisko Muzyczne

Dla uzdolnionych muzycznie proponujemy zajęcia w Społecznym Ognisku Muzycznym w Piszu. Trwa nabór kandydatów do nauki gry na instrumentach muzycznych: keyboard, gitara klasyczna, fortepian, akordeon, instrumenty dęte drewniane.


Dzieci w wieku 5-6 lat zapraszamy do muzycznej klasy przedszkolnej - mówi Lech Ostrowski - Młodzież i dorosłych zachęcam do udziału w próbach Piskiego Chóru Kameralnego.


Informacje i zapisy odbywają się w budynku SOM przy ul. Rybackiej 8 lub telefonicznie pod numerami telefonu: 692-436-330.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt