Data dodania: 02.09.2019  |  wyświetlenia: 1847
Rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/20
Żegnajcie Wakacje. Witaj Szkoło!
Kliknij na zdjęcie i przytrzymaj przycisk myszy by powiększyć
Fot. Krzysztof Szyszkowski
Rzopoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 2
Pierwszy rok bez gimnazjum za to z podwójnym rocznikiem w klasach pierwszych szkół średnich - to podstawowa zmiana jaka czeka nas w nadchodzącym roku szkolnym.
O godzinie 9.00 w większości piskich szkół powitano nowy rok szkolny 2019/2020. Witano przeważnie z uśmiechem na ustach. Pierwszoklasiści nie mogli doczekać się kiedy poznają nową panią i zobaczą klasę. Starsi już bardziej z dystansem podchodzili do tematu, błądząc myślami gdzieś na wakacjach. Jedni i drudzy w galowych strojach uczestniczyli w akademii rozpoczynającej 10-miesięczną naukę.

Małgorzata Wyszyńska - Dyrektor ZSP1 w Piszu podczas inauguracji roku szkolnego.

Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej Nr 2

W szkołach podstawowych bez większych zmian, za to w średnich widoczny jest napływ podwójnego rocznika - absolwentów wygasających gimnazjów i ósmych klas szkół podstawowych.

W tym roku w Zespole Szkół Zawodowych uruchomiono aż 12 klas pierwszych, w których podejmie naukę prawie 240 uczniów. Podwojenie naboru widoczne jest także w liceach. Ku zadowoleniu rodziców te edukacyjne zmiany przeszły w naszym powiecie bez większych trudności. Miejsc dla uczniów nie zabrakło.

 
Dziś oficjalnie i poważnie. Jutrzejszy dzień rozpocznie nieprzerwaną aż do grudnia naukę. Pierwszy dłuższy odpoczynek to zimowa przerwa świąteczna od 23 grudnia do 2 stycznia. Ferie zimowe w naszym województwie rozpoczną się 20 stycznia, zakończą 2 lutego.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt