Data dodania: 19.03.2019  |  wyświetlenia: 1312
Piska młodzież poddana terapii
Bądź sobą! Nie bój się być innym - profilaktyka Wyrwanych z Niewoli
O uzależnieniach i związanych z nimi konsekwencjach mówili piskiej młodzieży członkowie grupy Wyrwani z Niewoli. Występ zespołu był elementem programu profilaktycznego realizowanego przez piski OPiT.
Staramy się dobierać różnorodne działania mające na celu ograniczanie używania substancji psychoaktywnych oraz zapobieganie różnorodnym problemom zanim one wystąpią - mówi Urszula Zduńczyk, Dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Piszu - Prowadzimy warsztaty edukacyjne w szkołach, kampanie profilaktyczne. Program profilaktyczny Ku wolności zaprezentowany piskiej młodzieży inauguruje kampanię Zachowaj trzeźwy umysł.
Jako propagatorów akcji wybrano grupę Wyrwani z Niewoli. Od kilku lat jeżdżą po całej Polsce ewangelizując i dając świadectwo swojego życia. Opracowali autorski program profilaktyczny, grają koncerty, dzielą się niezwykłymi historiami, których doświadczyli. Jacek i Piotr - członkowie grupy, opowiadali że łatwo wpaść w sidła uzależnień, bo trudno jest odmówić tym, którzy namawiają do złego, trudno powiedzieć po prostu NIE! Nie biorę, nie piję, nie kradnę, NIE!


Na własnej skórze doświadczyliśmy wielu pokus, schodziliśmy na dno, by wreszcie przejrzeć na oczy i powrócić do normalności, by wreszcie przestać bać się być innymi - mówili Wyrwani z Niewoli. - Pamiętajcie. To, że nie powielamy zachowań innych, nie czyni nas gorszymi. Wyróżniajmy się mając pasje i własne zdanie.
W pewnym momencie nastąpił przełom. Będąc na dnie rozpaczy zapragnąłem zmiany życia i zwróciłem się do Boga uznając swoją bezsilność - mówił Piotr - Trafiłem na ludzi, którzy zaczęli wskazywać właściwą drogę. Wyrywając się z sideł ciemności, poszedłem w nieznane. Jak później się okazało – było warto. W końcu rozpocząłem prawdziwie życie.

Sugestywne słowa Wyrwanych z Niewoli potęgowały przewijające się w trakcie wypowiedzi hip-hopowe dźwięki. Wyrwani z Niewoli, poza profilaktyką tworzą również muzykę, która stanowiła idealne tło dla całości przekazu. Jako zespół Heres wydali już kilka płyt. Ich druga solowa płyta Prawda Was Wyzwoli otrzymała nagrodę główną Feniks 2015 w kategorii muzyka chrześcijańska.
Są nowatorami podejścia do ewangelizacji - mówi ks. Piotr Grygo z Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Piszu, współorganizator występu - potrafią dotrzeć do młodszego pokolenia, zachwycić i inspirować. Znałem ich muzykę już wcześniej, wiedziałem że ten przekaz spodoba się. Wyrwani z Niewoli nawrócili się i chcą się tym dzielić, tłumaczą, że z każdej złej drogi można wrócić, że zawsze da się coś zmienić. Oni przez wiele lat żyli w grzechu, teraz otwarcie przyznają, że dzięki Chrystusowi żyją w wolności. I o tym opowiadają.
Wyrwani z Niewoli co roku trafiają do tysięcy ludzi, piska młodzież też zapamięta ten przekaz. Profilaktyka w takim wydaniu? Pomysł na piątkę.Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt