Data dodania: 07.11.2018  |  wyświetlenia: 1252
Trwa Tydzień Polski
Patriotycznie w Starym Ogólniaku
W Starym Ogólniaku trwa Tydzień Polski. Przez kolejne dni uczniowie przygotowują prezentacje wokalne, plastyczne, graficzne, zapoznają się z wydarzeniami historycznymi, o których nie napisano wiele w podręcznikach, pieką tradycyjne polskie ciasta i dzielą się potrawami narodowymi. Wszystko dla Niepodległej.
Akcja uczniów liceum to inicjatywa Samorządu Uczniowskiego, która zaangażowała cała szkołę. Włączyli się w nią zarówno wychowawcy klas, nauczyciele, jak i sami uczniowie - wszyscy z wielkim zaangażowaniem.
To wydarzenie cykliczne - mówi Andrzej Zadroga, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Piszu - corocznie w związku z obchodami Dnia Niepodległości organizujemy Dzień Polski. W tym roku imprezę wydłużyliśmy do tygodnia, bo to przecież 100 rocznica. I tak właśnie świętujemy i edukujemy.

W poniedziałek na korytarzach rozbrzmiewała polska muzyka klasyczna. We wtorek muzyka ludowa, przypominano sobie polskie przysłowia oraz elementy gwar i dialektów. Uczniowie przygotowali stroje charakterystyczne dla wybranych rejonów Polski.


W środę- muzycznie i kulinarnie. Przy dźwiękach muzyki rozrywkowej różnych dekad można było posmakować specjalności polskiej kuchni.


W kolejnych dniach uczniowie przeniosą się do czasów PRL-u. Zwieńczeniem wydarzeń szkolnych będzie odśpiewanie wraz z cała Polską hymnu naszego kraju 9 listopada.
To wspaniała lekcja historii, pielęgnowania tradycji i kultury naszego kraju - mówią nauczyciele - Nie można chyba lepiej włączyć się w obchody rocznicowe, niż taką właśnie żywą lekcją.
Wbrew opiniom, że to tylko zabawa, przyznamy uczciwie, że Tydzień Polski wymagał od nas większego przygotowania niz tradycyjna lekcja historii, polskiego czy WOS-u - mówią uczniowie. Szukaliśmy ciekawostek historycznych, usiłowaliśmy mówić gwarą oraz poznaliśmy sekret kruchości placka ziemniaczanego.
Zakończeniem akcji jest planowana na 11 listopada Sztafeta Niepodległości. Bieg odbędzie się na stadionie przy starym ogólniaku.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt