Data dodania: 08.07.2018  |  wyświetlenia: 3537
Znane są wyniki tegorocznych matur
Najlepsi tradycyjnie uczniowie I i II LO w Piszu
Ogłoszono wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego. Najlepiej, tradycyjnie już poradzili sobie uczniowie I i II LO w Piszu.
W województwie warmińsko-mazurskim do egzaminów z  wszystkich  przedmiotów obowiązkowych części  ustnej  i  pisemnej przystąpiło 8885 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. W powiecie piskim  maturę zdawało 300 absolwentów. Odsetek sukcesu wyniósł 76%. Zatem nieco wyżej niż w roku ubiegłym, gdy to odnotowano 73% zdawalność.

Wynik tegorocznych matur szacuje nas w połowie stawki województwa. Najsłabiej napisali uczniowie z powiatu oleckiego 62%, braniewskiego 64%. Najwyższa zdawalność była w powiecie nidzickim 86%. Sąsiadujący z nami powiat giżycki osiągnął 76% zdawalność, szczycieński i ełcki wyżej - 82%.


W Piszu najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie II LO w Zespole Szkół nr 1 w Piszu. Do egzaminu przystąpiło 77 uczniów, zdawalność 94,8%. Dobrze zdali uczniowie I LO - 91%. Katolickie Liceum Ogólnokształcące - 79,2%, Technikum ZSZ - 73,3%. Pozostałe szkoły powiatu słabiutko, znacznie poniżej średniej.

Wyniki egzaminu maturalnego w poszczególnych szkołach. Dotyczą absolwentów, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2018 r. po raz pierwszy i pisali arkusze standardowe w nowej formule. Zdawalność egzaminu maturalnego ustalona została dla absolwentów, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych w maju 2018 r.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt