KLIKNIJ
Data dodania: 11.01.2018  |  wyświetlenia: 2868
W-F w szkole w roku szkolnym 2019/2020
Zespół Szkół Katolickich wreszcie z salą gimnastyczną
Zespół Szkół Katolickich rozbudowuje się. Na wiosnę tego roku rozpoczyna się budowa sali gimnastycznej przy budynku szkoły. Część kosztów budowy pokryje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dotychczasowy sposób realizacji podstawy programowej wychowania fizycznego w Zespole Szkół Katolickich w Piszu jest uciążliwy. Przez 18 lat funkcjonowania jednostki, na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, wynajmowane były sale gimnastyczne - w Gimnazjum nr 1, I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu, Gminnym Zespole Szkół, uczniowie korzystali z basenu miejskiego, a dodatkowo w okresie wiosenno-letnim czy wczesnojesiennym z boiska na Orliku.

Koszt wynajmu obiektów sportowych jest duży - mówi Wiesława Jankiewicz, Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Piszu. Budynek sali gimnastycznej to inwestycja, która podniesie znacznie komfort pracy zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Poza zajęciami sportowymi będziemy mieli możliwość organizacji na większą skalę uroczystości szkolnych, spotkań i konferencji.

 

Sala gimnastyczna będzie przylegać do ściany budynku

Projekt budowy nowego obiektu sportowego zakłada odstępstwa od standardowego wymiaru sali gimnastycznej. Wielkość boisk siatkówki i koszykówki jest zachowana, nie będzie natomiast pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej. Na takie odstępstwo ZSK uzyskał zgodę Ministerstwa Sportu i Turystki.

Dyrektor szkoły prezentuje projekt sali gimnastycznej

Nowy obiekt będzie służył nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom Pisza - zapewnia Dyrektor szkoły - Chętnie udostępnimy obiekt na potrzeby organizacji prelekcji, spotkań, szczególnie tych mających na celu krzewienie kultury chrześcijańskiej i dziedzictwa narodowego.

Na wiosnę tego roku planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych, termin oddania sali gimnastycznej ZSK ustalono na 2019 rok. 

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku