Data dodania: 11.01.2018  |  wyświetlenia: 3882
W-F w szkole w roku szkolnym 2019/2020
Zespół Szkół Katolickich wreszcie z salą gimnastyczną
Zespół Szkół Katolickich rozbudowuje się. Na wiosnę tego roku rozpoczyna się budowa sali gimnastycznej przy budynku szkoły. Część kosztów budowy pokryje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dotychczasowy sposób realizacji podstawy programowej wychowania fizycznego w Zespole Szkół Katolickich w Piszu jest uciążliwy. Przez 18 lat funkcjonowania jednostki, na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, wynajmowane były sale gimnastyczne - w Gimnazjum nr 1, I Liceum Ogólnokształcącym w Piszu, Gminnym Zespole Szkół, uczniowie korzystali z basenu miejskiego, a dodatkowo w okresie wiosenno-letnim czy wczesnojesiennym z boiska na Orliku.

Koszt wynajmu obiektów sportowych jest duży - mówi Wiesława Jankiewicz, Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Piszu. Budynek sali gimnastycznej to inwestycja, która podniesie znacznie komfort pracy zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Poza zajęciami sportowymi będziemy mieli możliwość organizacji na większą skalę uroczystości szkolnych, spotkań i konferencji.

 

Sala gimnastyczna będzie przylegać do ściany budynku

Projekt budowy nowego obiektu sportowego zakłada odstępstwa od standardowego wymiaru sali gimnastycznej. Wielkość boisk siatkówki i koszykówki jest zachowana, nie będzie natomiast pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej. Na takie odstępstwo ZSK uzyskał zgodę Ministerstwa Sportu i Turystki.

Dyrektor szkoły prezentuje projekt sali gimnastycznej

Nowy obiekt będzie służył nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom Pisza - zapewnia Dyrektor szkoły - Chętnie udostępnimy obiekt na potrzeby organizacji prelekcji, spotkań, szczególnie tych mających na celu krzewienie kultury chrześcijańskiej i dziedzictwa narodowego.

Na wiosnę tego roku planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych, termin oddania sali gimnastycznej ZSK ustalono na 2019 rok. 

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt