Data dodania: 13.10.2017  |  wyświetlenia: 35049
Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą - nauczać
Dziś obchodzili swoje święto ci, którzy na co dzień z kredą, markerem lub gwizdkiem w ręku przekazują cierpliwie swoją wiedzę oraz doskonalą umiejętności naszych dzieci. Dziś w piskich szkołach obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, czyli w rozumieniu prawie wszystkich - Dzień Nauczyciela.

W Szkole Podstawowej nr 1 wystąpił chór. W programie artystycznym dzieci z humorem zaprezentowały, jak praca pedagoga bywa ciężka i że warto podziwiać spokój i cierpliwość każdego nauczyciela. Dyrektor SP 1 wręczył również nagrody swoim nauczycielom.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było pasowanie na ucznia. Teoretycznie już od września, a praktycznie z dniem dzisiejszym do grona braci szkolnej dołączyło pokaźne grono pierwszoklasistów.

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Piszu uroczystości rozpoczęły się od występów artystycznych dzieci. Dyrektor ZSP Małgorzata Wyszyńska wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom. Były uśmiechy szczęśliwych pedagogów, gratulacje, kwiaty i bombonierki. Podziękowania i uściski dzieci wycisnęły niejedną łzę z oczu twardych zwykle belfrów.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piszu nad oprawą muzyczną programu artystycznego z okazji Dnia Nauczyciela czuwała Marine Mkrtczjan. W Szkole Podstawowej nr 1 kierownictwo wokalne sprawowała Alina Skrodzka.

W Ełku odbyły się natomiast uroczystości wojewódzkie obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Decyzją Ministra Edukacji Narodowej w 2017 r. za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznano nauczycielom z województwa warmińsko-mazurskiego.

W tym gronie znalazła się Mariola Mierkowska - nauczycielka języka polskiego, historii i języka niemieckiego, związana ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym w Łupkach oraz Gimnazjum ZDZ.

 
Nagrody Dyrektora w Zespole Szkolno - Przedszkolnym

Mariola Mierkowska odbiera Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania
Udostępnij tę galerię na Facebooku  
Komentuj na Facebooku - cały artykuł i galerię zdjęć
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt