Data dodania: 04.10.2017  |  wyświetlenia: 4240
W październiku ruszyły nabory
Oderwij dziecko od tableta. Zapisz na dodatkowe zajęcia.
Fot. flickr.com/photos/lens-cap
Bez dodatkowych zajęć dzieci szybko odnajdą ulubioną współczesną zabawę
Oferta zajęć dodatkowych przygotowana przez instytucje kultury, choć bogata, nie zaspokoi potrzeb wszystkich. Na szczęście to nie jedyna opcja, jaka pojawia się w naszym mieście. Działają tu przecież sekcje sportowe prowadzące zajęcia - sztuk walki, tenisa, zajęcia z nauki pływania, nauki gry na instrumentach, szkoły językowe. Rodzic, znając predyspozycje dziecka, może doskonalić jego umiejętności. Może również ukierunkować pasje, czy wreszcie pokazać coś nowego, atrakcyjnego dla wymagającego kilkulatka lub ambitnego nastolatka.

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Wachlarz ofert jest zróżnicowany tematycznie. Sztuki walki doskonalą umiejętności sprawnościowe, uczą samodyscypliny i szacunku do przeciwnika. To przede wszystkim jednak konstruktywne spożytkowanie energii, której dzieciom nie brakuje.

Piski Klub Taekwondo

Piski Klub Taekwondo zaprasza na zajęcia zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Treningi ustalono następująco:

  • dla dzieci - poniedziałek oraz czwartek od godz. 17:00 do godz. 18:00,
  • dla pozostałych - poniedziałek i czwartek od godz. 18:00 oraz wtorek od godz. 17:00
     

Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych trenerów, odbywają się w małej sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sikorskiego 15. Telefon kontaktowy 789-385-418

 

Angitia - Sport

Angitia - Sport zaprasza na treningi dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat, prowadzone przez Mateusza Żukowskiego. Są to zajęcia poprawiające ogólną sprawność dzieci, koordynację, siłę, kondycję, zwinność, elastyczność, skoczność, zdolność funkcjonowania w grupie i wykonywania zadań.

Wykorzystujemy elementy różnych sportów, w tym sportów walki. Celem jest, żeby dzieci ruszały się jak najwięcej na różne sposoby - mówi trener - Dzieci wspinają się po linie, walczą piankowymi kijami (tzw. makaronami), robią przewroty, uczą się bezpiecznie upadać, wykonują ćwiczenia sprawnościowe i siłowe. Trening pozwala dzieciom także rozładować emocje, wytracić nadmiar energii i nauczyć się dyscypliny w środowisku innym niż szkolne.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 17:00. Telefon: 506-984-498

Klub Tenisowy Pisz - Point

W Piszu można także nauczyć się gry w tenisa ziemnego. Treningi prowadzone są przez certyfikowanych trenerów.

Gwarantujemy dużo ruchu i dobrą zabawę bez względu na umiejętności, mówi trener Marcin Chmielewski. - Zapewniamy sprzęt potrzebny do rozpoczęcia przygody z tenisem. Pracujemy w małych grupach sprzyjającym szybkim postępom w grze i integracji. Zapraszamy również na treningi grupowe i indywidualne dla osób dorosłych.

Treningi prowadzone są według standardów i programów Polskiego Związku Tenisowego. Treningi zimą odbywają się na halach sportowych w Piszu, a także na halach tenisowych hotelu Jabłoń Lake Resort. Więcej informacji pod numerem telefonu: 511-164-798
 

Społeczne Ognisko Muzyczne

Dla uzdolnionych muzycznie proponujemy zajęcia w Społecznym Ognisku Muzycznym w Piszu. Trwa nabór kandydatów do nauki gry na instrumentach muzycznych: keyboard, gitara klasyczna, fortepian, akordeon, instrumenty dęte drewniane.

Dzieci w wieku 5-6 lat zapraszamy do muzycznej klasy przedszkolnej, mówi Lech Ostrowski. Przy Społecznym Ognisku Muzycznym działają także chóry: dziecięcy i mieszany.

Zainteresowanych śpiewem zapraszamy do współpracy. Informacje i zapisy odbywają się w budynku SOM przy ul. Rybackiej 8 lub telefonicznie pod numerami telefonu: 87-423-31-41, 692-436-330
 

Seba Sport

Koordynacja ruchów, zgrabna sylwetka, ale przede wszystkim umiejętność pływania, to propozycja, którą składa Seba Sport.

- Prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe nauki pływania dla dzieci i dorosłych, mówi Aneta Ciborowska. -W tym momencie mamy wolne miejsca na zajęcia w grupie. Serdecznie zapraszam do aktywności i wspaniałej zabawy w wodzie.

Nauka pływania w grupach odbywa się we wtorki i czwartki o 16.00 i 16.40.
Dla przedszkolaków w środy. Telefony kontaktowe: 664-761-315 lub 606-349-708
 

Akademia Pływania Olimpic

Nie od dzisiaj znane są dobroczynne właściwości wody. Jeżeli zainteresowanie ćwiczeniami w wodzie przy muzyce to wymarzona aktywność, wydaje się oczywiste, że trzeba wybrać aqua aerobic. To ćwiczenia nie wymagające umiejętności pływania. Polecane niemal wszystkim - osobom otyłym, starszym, reumatykom, ale też osobom młodym, które chcą poprawić swoją kondycję fizyczną.

Ćwiczenia aqua aerobiku nie obciążają kręgosłupa i stawów. Istnieje też mniejsze ryzyko urazów czy złamań, niż w przypadku innych sportów. Pobudzają układ krążenia, układ oddechowy, układ ruchu, zmniejszają ilości tkanki tłuszczowej. Aqua aerobik, to zrelaksowane, odprężone ciało, świetna zabawa i ogromna dawka energii. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 20.00

Zapisy pod nr telefonów: 500-637-026 lub 517-356-912
 

Szkoła Języków Obcych British School

Na młodych poliglotów czekają lektorzy języka angielskiego i niemieckiego w Szkole Języków Obcych British School.

- Proponujemy roczne kursy językowe dostosowane do wiedzy i umiejętności, mówi Katarzyna Alicka. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra, pracująca w oparciu o nowoczesne metody nauczania. Gwarantujemy świetną atmosferę i kontynuację kursu na kolejnych poziomach.

Zajęcia odbywają się w Białym Domu Handlowym II piętro, Plac Daszyńskiego 6.
Telefon kontaktowy: 87-423-01-77
 

Wonderland - Fabryka Kreatywności

Wonderland – Fabryka Kreatywności, to miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie - rekreacja, taniec,sport. Oferta zajęć jest wzbogacana zgodnie z sugestią odbiorców. W chwili obecnej trwa nabór na zajęcia z tańca towarzyskiego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

-Do 9 października przedłużyliśmy nabór na zajęcia z tańca nowoczesnego i hip-hopu, dedykowane dla dzieci od 3 roku życia oraz młodzieży, mówi Natalia Kucisz.  -Panie, które uwielbiają ruch i gorące latynoamerykańskie rytmy, zapraszamy w każdy czwartek o 19:00 na Latino Solo.

Oprócz zajęć ruchowych, jeszcze w tym miesiącu, przedstawimy Państwu nowe formy zajęć, które będą prowadzone w Wonderland – Fabryka Kreatywności, dlatego zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku. Zdradzę tylko, że będą to między innymi warsztaty artystyczne, ale nie tylko.

W tym roku w Wonderlandzie oprócz wyzwań artystycznych pojawią się również sportowe. Chętnych chcących poznać tajniki walki AIKIDO i nauczyć się elementów samoobrony zaprasza Piski Klub Aikido i Samoobrony. Kontakt telefoniczny: 690-928-400

Różnorodność, fachowość i miła atmosfera na zajęciach proponowanych przez piskich instruktorów, trenerów, animatorów, nauczycieli i lektorów z pewnością wpłynie pozytywnie na przyswajanie nowych treści czy nabywanie umiejętności przez dzieci i młodzież w naszym mieście.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt