Data dodania: 19.04.2017  |  wyświetlenia: 28660  |   ROZWIŃ TREŚĆ ARTYKUŁU
G1 Pisz - Test gimnazjalny z wiedzy humanistycznej
O godzinie 9.00 wystartowali – gotowi udowodnić, jak wiele wiedzą. Gimnazjaliści dziś przystąpili do egzaminu gimnazjalnego z części humanistycznej. Część humanistyczna egzaminu, na który składa się test z historii oraz j.polskiego, zazwyczaj wypada lepiej w ocenie końcowej, niż jutrzejsza, tj. matematyczno-przyrodnicza.

To jeden z trzech ostatnich roczników, które będą zdawały egzamin gimnazjalny. Od września bowiem wejdzie w życie nowa ustawa oświatowa, która wygasza gimnazja. Naborów do 1 klasy gimnazjum już nie będzie, a test napiszą obecni drugoklasiści w 2018 roku i obecni pierwszoklasiści w 2019 roku.

Tegoroczny egzamin gimnazjalny rozpoczyna się 19 kwietnia, gdy uczniowie napiszą najpierw część z historii i WOS-u - początek o godzinie 9. Z kolei o 11 zaczną rozwiązywać zadania z języka polskiego. Kolejne dni, czyli 20 i 21 kwietnia to egzamin gimnazjalny z matematyki, przedmiotów przyrodniczych i z języka obcego.

Egzamin ma formę pisemną. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia ‎gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać, toteż ‎egzaminu nie można nie zdać.‎ Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.

Tymczasem proponujemy galerię zdjęć gimnazjalistów z Gimnazjum Nr 1 w Piszu, którzy dziś popiszą się wiedzą humanistyczną.

Udostępnij to zdjęcie na Facebooku  
Komentuj na Facebooku - cały artykuł i galerię zdjęć
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt