REKLAMA
Data dodania: 01.04.2020  |  wyświetlenia: 8668
Kolejny po szpitalu w Ostródzie, Olsztynie oraz Elblągu
Szpital w Piszu na liście jednoimiennych szpitali zakaźnych
Fot. PSP Pisz
Kwestią czasu jest, kiedy szpital w Piszu stanie się szpitalem jednoimiennym zakaźnym. Wraz ze wzrostem zakażeń koronawirusem piska placówka zdrowia zostanie przekształcona w szpital zakaźny, w którym będą hospitalizowani pacjenci z podejrzeniem koronawirusa oraz chorzy.
Zakażonych wirusem przybywa. Obecnie w Polsce już 2420 osób jest zakażonych. W naszym województwie odnotowano 59 przypadków, dwie osoby wyzdrowiały.
 
Szpital w Piszu znajduje się na ministerialnej liście jednoimiennych szpitali zakaźnych województwa warmińsko-mazurskiego. W przypadku wzrostu zakażeń koronawirusem w rejonie, zostanie przekształcony do celów wyłącznie zakaźnych, w którym będą leczeni pacjenci z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i chorzy na COVID-19.

fot. Ministerstwo Zdrowia
Piska placówka medyczna jest na kolejnej pozycji, po szpitalu w Ostródzie, Olsztynie oraz Elblągu, która w razie potrzeby będzie pełniła rolę szpitala zakaźnego.

Rozpoczęły się prace mające na celu dostosowanie szpitala do obowiązujących wymogów. Dziś w obrębie placówki stanął namiot logistyczny. Powstała w ten sposób polowa izba przyjęć. W pomoc szpitalowi w Piszu zaangażowani zostali piscy strażacy.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt