REKLAMA
Data dodania: 13.02.2020  |  wyświetlenia: 1262
Kosmetyki naturalne - niesłabnący trend!
Czym kierujemy się przy wyborze produktów do pielęgnacji lub makijażu? Nie tylko marką i ceną. Coraz częściej staramy się wybierać świadomie i kierujemy swoją uwagę ku produktom, które powstają z naturalnych składników. Receptury naszych babć przeżywają prawdziwy renesans pod osłoną starannie zapakowanych specyfików na drogeryjnych półkach.
A R T Y K U Ł   S P O N S O R O W A N Y

Kosmetyki naturalne – czy rzeczywiście?

Nie wszystkie preparaty do pielęgnacji, które na etykiecie mają określenie „naturalne” rzeczywiście takie są. Po pierwsze powinniśmy wiedzieć, że żadne kosmetyki przeznaczone do sprzedaży w drogeriach nie są pozbawione środków konserwujących. Konserwanty wpływają bowiem na ich trwałość. Bez nich wyprodukowane preparaty miałby bardzo krótki termin przydatności i produkcja zwyczajnie nie opłacałaby się. Klienci również nie wybieraliby kosmetyków, które należałoby zużyć najpóźniej w tydzień po otwarciu.

Co więcej, preparaty naturalne zdecydowanie różnią się od siebie bogactwem składników. Dlatego, jeśli chcemy faktycznie świadomie wybierać, powinniśmy nauczyć się czytać etykiety. Jeśli zależy nam na naturalnych składnikach, wybierajmy te specyfiki, które na opakowaniu mają określony w procentach skład substancji naturalnych. W przeciwnym razie możemy spodziewać się, że kosmetyk zawiera jedynie śladowe ich ilości.

Cena vs jakość

Kosmetyki naturalne zazwyczaj są o kilka lub kilkadziesiąt złotych droższe. Wynika to przede wszystkim z procesu ich produkcji. Substancje nie mogą mieć kontaktu ze środowiskiem i są wytwarzane w specjalistycznych laboratoriach. Cena nie oznacza jednak, że przy ich użyciu osiągniemy lepsze rezultaty pielęgnacyjne.

Widząc na opakowaniu określenie „bio” lub „eko”, powinniśmy spodziewać się, że cena będzie od razu wyższa. Dlatego wybierajmy z pełną świadomością, nie tylko kierując się modnymi obecnie hasłami, ale również z pełną wiedzą podchodząc do tego, co znajduje się na etykiecie.

Kosmetyki naturalne dla alergików?

To, że kosmetyk został wytworzony z naturalnych składników, nie oznacza, że jest antyalergiczny. Nie dajmy się zwieść! Bardzo wiele substancji naturalnych potrafi silnie uczulać. Uczulenia na orzechy, zioła czy cytrusy są dość powszechne. A to właśnie one w dużym stopniu stanowią skład naturalnych kosmetyków. Toteż chcąc znaleźć produkt dla alergika, szukajmy koniecznie określenia hypoalergiczne.

Nie wybierajmy też preparatów, które zawierają substancje zapachowe. One także mogą uczulać i wywoływać podrażnienia skórne.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt