REKLAMA
Data dodania: 05.10.2019  |  wyświetlenia: 3102
Apart kriostymulacyjny dla piskiego szpitala
Pisz: Zbiórka na sprzęt potrzebny w fizjoterapii. Dorzucisz się?
W Pracowni Fizjoterapii Szpitala Powiatowego w Piszu po raz pierwszy przetestowano aparat kriostymulacyjny-bezciśnieniowy. Przez najbliższy miesiąc skierowanym na rehabilitację pacjentom będą wykonywane również zabiegi krio.
Zastosowanie apartu kriostymulacyjnego jest wszechstronne - może być wykorzystywany do celów zdrowotnych, leczniczych, rehabilitacyjnych a także sportowych. W pracowni fizjoterapii stosowany jest głównie pacjentom w celu zmniejszenia bólu (bez użycia środków farmakologicznych) przed dokonywaniem zazwyczaj bolesnych zabiegów ortopedycznych. Dzięki kriozmrożeniu fizjoterapeuta może wykonać znacznie więcej zabiegów na pacjencie przy zachowaniu komfortu leczonego.
To urządzenie daje wiele możliwości - podkreśla Anna Czartoryjska - przyspiesza powrót do sprawności, zmniejsza dolegliwości w wielu jednostkach chorobowych, takich jak urazy, skręcenia, zmiany zwyrodnieniowe, reumatyczne czy obrzęki.
Kierownik pracowni fizjoterapii piskiego szpitala Anna Czartoryjska jest inicjatorką akcji zakupu tego właśnie aparatu na potrzeby pacjentów. Zakup miałby zostać sfinansowany ze środków przekazanych przez lokalnych ofiarodawców. Pierwszym krokiem ku realizacji tego celu było sprowadzenie i przetestowanie urządzenia tak, by pacjenci na własnej skórze sprawdzili jego zalety.

Urządzenie zasilane jest ciekłym azotem.
Aparat działa w kilkanaście sekund po uruchomieniu, sam zabieg trwa niewiele dłużej - mówi Tadeusz Narkiewicz, przedstawiciel producenta - efektem działania jest natychmiastowa akcja przeciwbólowa bez dodatkowej farmakologii. Ten aparat pomaga w skoliozie, zwyrodnieniach, w bólach promieniujących od kręgosłupa. W skręceniach kostki niweluje ból oraz opuchliznę ułatwiając założenie opatrunku. Stosowany w świeżych oparzeniach zapobiega tworzeniu się pęcherzy.
Zapotrzebowanie na usługi medyczne świadczone przez Poradnię Ortopedyczną w Piszu są ogromne. Ortopedzi udzielają od 12 do 15 tysięcy porad rocznie, a pacjentami Pracowni Rehabilitacji są głównie osoby skierowane po urazach ortopedycznych. Takie urządzenie z pewnością pomogłoby w szybszym dojściu do sprawności.

Do końca października aparat kriostymulacyjny będzie testowany w piskim szpitalu.

Potrzeby sprzętowe piskiego szpitala, jak każdej innej placówki medycznej, są ogromne. Sukcesywnie dokupowana jest niezbędna aparatura medyczna. Poza inwestycjami samodzielnymi szpitala, sprzęt często finansowany jest ze środków unijnych, samorządowych oraz ze zbiórek WOŚP.

Tym razem zwrócono się do nas - mieszkańców Pisza. Możemy mieć swój wkład w sprzęt, który może nam, naszym bliskim czy znajomym pomóc w komforcie leczenia.

Koszt zakupu aparatu wynosi około 20 tysięcy złotych. Każda najmniejsza kwota może pomóc. Numer konta, na który można wpłacać środki na zakup aparatu kriostymulacyjnego:

62 2490 0005 0000 4530 3718 7505 (Alior Bank)
tytuł przelewu: Fizjoterapia


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt