REKLAMA
Data dodania: 13.09.2019  |  wyświetlenia: 2317
Wnioski przyjmują placówki ZUS
Kolejna grupa z 500+. Nowe świadczenie od października
Od października zacznie obowiązywać świadczenie 500+ dla niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji.
Świadczenie to stanowi dodatkowe wsparcie dla osób, które ponoszą stałe koszty związane z pielęgnacją, rehabilitacją i opieką medyczną.

Świadczenie ma wynosić maksymalnie 500 zł. W pełnej wysokości otrzymają je osoby, które obecnie pobierają świadczenia w wysokości do 1100 zł. Ci, którzy pobierają większe kwoty, otrzymają tyle, by łączna kwota wszystkich świadczeń nie przekroczyła 1 600 zł.

Aby otrzymać świadczenie uzupełniające należy złożyć wniosek lub przesłać go do placówki ZUS. Do wniosku należy dołączyć orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji albo orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji lub wydane (przed 1 września 1997 r.) przez komisję lekarską do spraw inwalidztwa i zatrudnienia orzeczenie o zaliczeniu do I grupy inwalidów – jeśli nie upłynął okres, na jaki orzeczono inwalidztwo.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szacuje, że z nowych przepisów skorzysta ponad 800 tys. osób w Polsce. Na wsparcie przeznaczone zostanie ok. 4,5 mld złotych rocznie.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt