REKLAMA
Data dodania: 25.05.2019  |  wyświetlenia: 3979
Wicemistrzowie województwa w ratownictwie medycznym
Piscy ratownicy na medal
Fot. Facebook/Mersmed
Wczoraj, 24 maja zakończyły się XVII Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Ratownictwie Medycznym. W zmaganiach brał udział zespół ratownictwa Szpitala Powiatowego w Piszu.
Mariusz Klisiatys, Mateusz Jastrzębski i oraz Adam Świerszcz zajęli II miejsce w województwie, szóste wśród 20 zespołów z Polski i Ukrainy.

Jesteśmy wicemistrzami województwa Warmińsko- Mazurskiego - komentują swój sukces -  zmagaliśmy się przez dwa dni w Bartoszycach w trzech konkurencjach nocnych i siedmiu dziennych. Organizatorzy zadbali o wysoki poziom konkurencji, a zdrowej rywalizacji nie było końca.


Ponad to ratownicy zdobyli dwa puchary za dwie najlepiej wykonane konkurencje:
Escape room - to pierwsza z nich - mówi Daniel Murzyn, koordynator ratowników medycznych w Piszu - z całej puli zawodników tylko my ją wykonaliśmy. Konkurencja polegała na tym, aby odpowiadać na trudne pytania teoretyczne, a jedynie poprawna odpowiedź gwarantowała opuszczenie pokoju. Drugi zdobyty puchar za konkurencję trudny BLS.  Konkurencja polegała na tym, aby przez pierwsze pięć minut wykonywać intensywny wysiłek fizyczny na boisku, po czym przez kolejne cztery minuty wykonywać resuscytację krążeniowo oddechową osoby dorosłej z jak najlepszą efektywnością.
Sukcesem reprezentacji z Pisza jest również fakt,  że to debiut naszych ratowników. Za sobą w kwalifikacji pozostawili  takie potęgi ratownictwa jak Warszawa, Olsztyn czy Katowice. Organizatorem zawodów był po raz drugi Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach.

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym odbędą się w dniach 11-13 września w Legnicy.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt