REKLAMA
Data dodania: 15.02.2019  |  wyświetlenia: 4349
U pacjentki stwierdzono wirus
Odwiedziny chorych w piskim szpitalu wstrzymane do odwołania
Odwiedziny na oddziałach piskiego szpitala wstrzymane. U jednej z pacjentek stwierdzono wirus AH1N1. To pierwszy przypadek zachorowania na świńską grypę w naszym mieście, kolejny w województwie warmińsko-mazurskim.
Od niedzieli przebywa w naszym szpitalu pacjentka, u której potwierdzone zostało wystąpienie wirusa AH1N1 - mówi Krzysztof Woźniak, zastępca dyrektora ds. lecznictwa SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu - Wczoraj (14 lutego. red.) wprowadzone zostało zarządzenie wstrzymujące odwiedziny chorych we wszystkich oddziałach szpitala. Potrwa do czasu, gdy będziemy mieli pewność, że nie ma możliwości przenoszenia wirusa.
Pacjentka nie jest mieszkanką naszego powiatu. W piskim szpitalu przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w izolowanych warunkach.

Piski szpital jest kolejnym w naszym województwie, w którym z powodu wystąpienia wirusa wydano decyzję o zakazie odwiedzin. Wirus świńskiej grypy pojawił się na początku roku w Olsztynie i z upływem tygodni dociera do nowych miejscowości. Pięć przypadków zachorowań potwierdzono u pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. 12 lutego dyrekcja tamtejszego szpitala wydała rozporządzenie o wstrzymaniu odwiedzin do dnia 24 lutego.

Świńska grypa to wirus przenoszony drogą kropelkową. Jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci i osób starszych z obniżoną odpornością. Potwierdzenie rodzaju wirusa odbywa się tylko jeśli zostanie wykonany test.


Objawy grypy to:

- wysoka gorączka,
- dreszcze,
- bóle głowy, mięśni i stawów,
- suchy kaszel,
- brak apetytu,
- mogą pojawić się nudności i wymioty lub biegunka.

W żadnym przypadku nie powinny być bagatelizowane,  szczególnie u grupy podwyższonego ryzyka zachorowania.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt