REKLAMA
Data dodania: 03.01.2019  |  wyświetlenia: 9809
Dr Boroń zrezygnował z funkcji ordynatora
Piski Szpital: Zabezpieczenie oddziału do końca stycznia
Z końcem roku wygasł kontrakt ordynatora Oddziału Położniczo - Ginekologicznego. Warunkiem podpisania umowy ze szpitalem było zwiększenie personelu medycznego na kierowanym przez niego oddziale. Do ostatniego dnia roku nie było wiadomo, czy prośba ta zostanie spełniona.
Niepokój na oddziale rósł w miarę zbliżania się 31 grudnia. Nikt nie wiedział czy ordynator zostanie, czy odejdzie jak zapowiadał w przypadku fiaska rozmów. Ostatniego dnia roku dyrektor szpitala poinformował, że w połowie stycznia ma zostać zatrudniona nowa lekarka. Co zatem będzie teraz?
Zdecydowałem się pozostać na oddziale na kontrakcie jeszcze przez miesiąc - informuje Robert Boroń. -Poczekam na mające nastąpić zmiany, ale już nie w roli zrządzającego Oddziałem Położniczo-Ginekologicznym.
Funkcję pełniącego obowiązki ordynatora powierzono Lechowi Wójcikowi. Doktor Boroń od 1 stycznia będzie pełnił funkcję starszego asystenta.
Dalej nie wiemy co nas czeka - mówią położne. -Ten stan trwa od kilku miesięcy. Liczymy na to, że wreszcie się ktoś pojawi i grafik nie będzie taki napięty. Nie wiemy, czy dyrektor rzeczywiście zamierza zatrudnić kogoś, czy to kolejna obietnica. Pozostaje mieć tylko nadzieję na pozytywne rozwiązanie problemu. W każdym razie chciałybyśmy uspokoić nasze pacjentki, że oddział pracuje bez zakłóceń i każda z pań otrzymuje od nas pełną i fachową opiekę.
Żal byłoby stracić takiego fachowca jak Robert Boroń - mówi Przewodnicząca Związku Pielęgniarek i Położnych w Piszu, Małgorzata Karpińska-Karwowska. -Ten oddział to jego oczko w głowie. Doktor Boroń to innowator. Wprowadza tu nowoczesne rozwiązania, zaprasza profesorów, a nawet sam pozyskiwał środki na zakup sprzętu medycznego. Z pewnością decyzja o rezygnacji z funkcji ordynatora nie przyszła mu łatwo.
Informacje o powiększonym składzie personelu lekarskiego podamy po styczniowych zmianach.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt