REKLAMA
Data dodania: 31.08.2018  |  wyświetlenia: 3058
Nowy sprzęt medyczny w piskim szpitalu
Zbiórka pieniędzy podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rokrocznie przynosi miliony złotych. Środki te przeznaczane są w głównej mierze na wypełnianie luk sprzętowych w placówkach medycznych. Piski szpital jest jednym z tych, które potwierdzić mogą skuteczność realizacji zamierzeń Jurka Owsiaka, prezesa WOŚP. Regularnie sprzęt z orkiestry trafia do piskiej placówki.
Około 200 tysięcy złotych spodziewać się możemy od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówił pod koniec 2017r. Marek Skarżyński, dyrektor szpitala - dzięki nim doposażymy Oddział Pediatryczny w aparaty USG, pulsoksymetry,kardiomonitory oraz 20 specjalistycznych łóżek.
Dziś na szpitalnym oddziale pojawił się nowoczesny sprzęt.
Otrzymaliśmy od WOŚP nowoczesne stanowisko do resuscytacji noworodków oraz kardiomonitor - informuje dyrektor szpitala - dziękujemy bardzo.
Stanowisko do resuscytacji zapewnia odpowiednie warunki termiczne wcześniakom noworodkom i niemowlętom, w szczególności tym o niskiej masie ciała. Urządzenie posiada szereg funkcji pozwalających na kontrolowanie małego pacjenta - pozwala m.in. na przeskórne monitorowanie temperatury i ogrzewanie noworodka, jego odśluzowanie i odessanie a także podanie tlenu w sposób kontrolowany.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt