REKLAMA
Data dodania: 18.11.2016  |  wyświetlenia: 3072
Szpital Dziecięcy w Obwodzie Kaliningradzkim partnerem szpitala w Piszu
W czwartek Starostwo Powiatowe w Piszu gościło delegację z Obwodu Kaliningradzkiego - nowego partnera w realizacji wspólnych przedsięwzięć transgranicznych.

Państwowa Jednostka Budżetowa Opieki Zdrowotnej „Szpital Dziecięcy w Obwodzie Kaliningradzkim” i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu, podpisali dziś porozumienie partnerskie o współpracy w celu aplikowania o środki unijne na rzecz modernizacji obu szpitali.

Podpisanie porozumienia partnerskiego miało miejsce w piskim Szpitalu Powiatowym i sygnowane zostało przez Głównego Lekarza Szpitala Dziecięcego w Obwodzie Kaliningradzkim- Alexandra Malyarov oraz Dyrektora Szpitala Powiatowego w Piszu Marka Skarzyńskiego.

Inicjatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Piszu, które od kilku miesięcy prowadziło rozmowy  z przedstawicielami kaliningradzkiego szpitala. W najbliższym czasie rozpoczną się pierwsze prace nad napisaniem wspólnego projektu, który zaplanowany jest do złożenia w konkursie do Programu Polska-Rosja 2014-2020.

W pierwszym wspólnym spotkaniu uczestniczyli również: ze strony starostwa Starosta Andrzej Nowicki, Wicestarosta Marek Wysocki oraz przedstawiciel Wydziału Promocji Beata Sokołowska, ze strony kaliningradzkiej placówki -  zastępca Lekarza naczelnego Tatiana Shepherd oraz Kierownik Oddziału Nefrologii Irina Litwinienko, natomiast piski szpital reprezentowali ponadto Główna Księgowa Jolanta Moroz oraz Krzysztof Kakowski.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt