REKLAMA
Data dodania: 06.06.2011  |  wyświetlenia: 3245
Uwaga na upały
Uwaga na upały
Fot. flickr.com / cc / misiek
Ci, którzy narzekali jeszcze ostatnio na brzydką pogodę, teraz mają okazję ponarzekać trochę na panujące, wysokie temperatury.
Od kilku dni w naszym regionie termometry przekraczają 30 stopni. Co prawda pojutrze synoptycy zapowiadają lekkie ochłodzenie, lecz będzie to tylko ochłodzenie dwudniowe. W kolejnych dniach czeka nas kolejna fala gorącego powietrza.

Przy takiej pogodzie trzeba pamiętać, żeby zdecydowanie ograniczyć ilość spacerów w najbardziej gorące godziny dnia. Szczególnie dotyczy to dzieci, starszych oraz osób, które cierpią na schorzenia układu krążenia. Niezbędne jest także ciągłe uzupełnianie płynów, dlatego warto mieć zawsze przy sobie butelkę wody mineralnej.

W słoneczne i gorące dni ubieramy się lekko, a przede wszystkim przewiewnie. Ubrania powinny być zawsze w jasnych kolorach. Należy też unikać alkoholu, zwłaszcza w czasie wodnych zabaw. Posiłki jemy w małych ilościach, ale za to częściej, wybierając przede wszystkim warzywa i owoce, których o tej porze roku z całą pewnością nie brakuje.
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt