REKLAMA
Data dodania: 06.01.2010  |  wyświetlenia: 6074
Szpital nie podpisał kontraktu
Szpital nie podpisał kontraktu
Tylko do końca lutego Szpital Powiatowy w Piszu będzie leczył pacjentów na dotychczasowych zasadach. A NFZ w najbliższym czasie rozpisze konkurs na świadczenia medyczne. Co to oznacza dla pacjenta?

Oprócz piskiego szpitala umów z NFZ nie podpisały także: Mazurskie Centrum Zdrowia Pro Media z Ełku, Olmedica Sp. z o.o. z Olecka, NZOZ Szpital Powiatowy w Nowym Mieście Lubawskim, oraz szpitale powiatowe w Biskupcu, Dobrym Mieście, Dzialdowie, Giżycku, Węgorzewie, Mrągowie i Szczytnie.

Co to oznacza dla pacjentów? Do końca lutego szpitale będą leczyć pacjentów na dotychczasowych zasadach. W tym czasie NFZ powinien rozpisać konkurs lub ogłosić uproszczoną wersję postępowania konkursowego na świadczenia medyczne.

Marek Skarzyński, dyrektor szpitala w Piszu, przyznaje, że sytuacja jest nerwowa, ale jednocześnie zapewnia, że pacjenci tego nie odczują. - Wewnętrzne problemy szpitala nie odbiją się na pacjentach i na pewno nic nie będzie odbywało się ich kosztem. Przez dwa miesiące pracujemy w oparciu o plan finansowy z grudnia i wszyscy pacjenci będą przyjmowani jak wcześniej. Nie mamy natomiast możliwości zapisywania pacjentów na zabiegi na miesiące następujące po lutym.

W najbliższym czasie NFZ rozpisze konkursy na wykonywanie świadczeń od marca do końca 2010 roku. Na czym polega taki konkurs? W procedurze konkursowej NFZ wybierze świadczeniodawcę poszczególnych usług medycznych. Do konkursu mogą przystąpić także sąsiednie szpitale.

- Może tak się zdarzyć, że część kontraktu dla Pisza zostanie udzielona sąsiedniemu szpitalowi, jeśli będzie on miał pod jakimś względem bardziej atrakcyjną zdaniem NFZ ofertę wykonywania usług. Kładę jednak nacisk na słowo "może" - tłumaczy Skarzyński.

Nie wyjaśniła się jeszcze również kwestia sporu zbiorowego pracowników z dyrekcją szpitala. Po 11 stycznia, w asyście mediatora, strony powrócą do rozmów . Dyrektor przyznaje jednak, że warunki do negocjacji są znacznie gorsze niż wcześniej.

Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt