REKLAMA
Data dodania: 08.05.2020  |  wyświetlenia: 2744
Kolejne wsparcie finansowe z Orzysza
50 tys. zł dla Szpitala Powiatowego od Orzysza
W ostatnim czasie Szpital Powiatowy w Piszu, z racji przygotowywania się do roli szpitala jednoimiennego otrzymuje wsparcie finansowe, zarówno ze środków wojewódzkich, jak też powiatowych i gminnych.
Orzysz ponownie zdecydował dofinansować piską placówkę medyczną, przekazując 50 tys. zł na zakup sprzętu dla SPZOZ w Piszu.
W odpowiedzi na wniosek dyrektora szpitala, skierowanego do Burmistrza Orzysza,  Rada Miejska w dniu 29 kwietnia 2020 r, podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w kwocie 50 000,00 zł na zakup sprzętu w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wirusa COVID-19. - informuje Anna Pilarczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Orzyszu.
Głosami 11 za, 2 przeciw i 1 wstrzymującymi się uchwała została przegłosowana. Radni przeciwni rozdawnictwu pieniędzy gminnych argumentowali m.in. potrzebą ich wkładu na cel lokalny - remont ośrodka zdrowia w Orzyszu.

Radni "za" podkreślali wagę szpitala dla całej społeczności powiatu i nadzwyczajnych okoliczności, w którym się znajduje.
Przekazaliśmy środki na zabezpieczenie ochrony dla personelu, teraz na zakup specjalistycznego sprzętu. Naszą rolę jest widzieć bieżąca potrzebę. Oczywiście, że pieniądze przydałyby się na miejscu, ale musimy patrzeć dalej. W tym wypadku na placówkę w Piszu, to tam trafiają pacjenci z naszego miasta, to nasz szpital i należy go wspomóc - komentują radni.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt