REKLAMA
Data dodania: 07.04.2010  |  wyświetlenia: 17528
Na Majówkę będą korki i stłuczki
Udostępnij artykuł na Facebooku
Wraz z robotami budowlanymi związanymi z przebudową nowego ronda przy ulicy Grunwaldzkiej oraz pracami przy rewitalizacji Placu Daszyńskiego, drogowcy wprowadzają w centrum Pisza sporo zmian ruchu drogowego.

Przede wszystkim wyłączony zostanie ruch drogowy przy budowie nowego skrzyżowania. Nie będzie można jechać po ulicy Dworcowej na odcinku przy sklepie sportowym. Wyłączona zostanie także ulica Kościuszki od skrzyżowania z Lipową do skrzyżowania z Grunwaldzką. Zmieniona zostanie organizacja ruchu na ul. Gizewiusza i Armii Krajowej. Do przedszkola, na pocztę, do urzędu, ZSZ, czy ulicy Piaskowej będzie można dojechać tylko od strony ulicy Kopernika (przy PDK).

Ulica Gizewiusza od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej zostanie ulicą bez przejazdu (ślepą), czyli nie będzie można z niej wjechać w ulicę Kościuszki. Obowiązujący dotychczas kierunek ruchu jednokierunkowej ulicy Armii Krajowej (przy budynku Policji) tj. od ul. Kościuszki do ul. Gizewiusza zostanie zmieniony na przeciwny tj. od ul. Gizewiusza do ul. Kościuszki.

Zmiany związane z przebudową skrzyżowania 1. Wyłączony odcinek ruchu związany z przebudową skrzyżowania. 2. Dwukierunkowy "korytarz" z ulicy Klementowskiego przez Grunwaldzką do Olsztyńskiej. 3. Zmiana kierunku ruchu na ulicy Armii Krajowej (przed budynkiem Policji) 4. Ulica Lipowa będzie teraz znacznie obciążona, bowiem będzie tu nakaz skrętu w lewo z Kościuszki. 5. Z ulicy Gizewiusza nie wjedziemy na Kościuszki, będzie to ulica "ślepa"

Największe natężenie ruchu, związane ze zbliżającym się sezonem letnim, będzie między ulicą Klementowskiego a Grunwaldzką. Przejazd z ulicy Klementowskiego w Grunwaldzką i dalej w ulicę Olsztyńską będzie realizowany wytyczonym korytarzem - częścią ul. Grunwaldzkiej. Będzie to droga dwukierunkowa.

Rewitalizacja też da po sobie znać kierowcom

Kolejna zmiana w ruchu drogowym będzie spowodowana robotami budowlanymi przy „Rewitalizacji Śródmieścia miasta Pisz – etap I”. Wyłączony będzie z ruchu odcinek ulicy biegnącej przy Delikatesach Piskich - od skrzyżowania pl. Daszyńskiego z ul. Kościuszki do skrzyżowania ul. Rybackiej z ul. 1 Maja. Również niemożliwy będzie przejazd ulicą przed Ratuszem Miejskim. Zatem droga z ulicy Rybackiej, 1 maja czy Piłsudskiego będzie możliwa przez ulicę Ratuszową wokół budynku Ratusza Miejskiego i Biblioteki, dalej ulicą przy Białym Domu Handlowym.

Utrudnienia mają potrwać do końca czerwca tego roku.

Sporo tego. Konieczna będzie ostrożność i zwracanie uwagi na znaki. Nie można jeździć "na pamięć", bo może się to zakończyć stłuczką lub wypadkiem. Nowy układ drogowy miał być wprowadzony we wtorek. W momencie pisania tego artykułu (środa) zmiany nie zostały jeszcze wprowadzone, a nowe znaki są zakryte czarną folią.

Zmiany związane z Rewitalizacją. 1. Wyłączony odcinek drogi przy "Delikatesach Piskich" oraz przy Ratuszu Miejskim. 2. Objazd Ratusza i Placu Daszyńskiego przy Baszcie. 3. Droga dojazdu do przedszkola, Urzędu Miejskiego, poczty, ZSZ 4. Zmiana kierunku ruchu na ulicy Armii Krajowej (przed budynkiem Policji). 5. Wyłączony odcinek ruchu związany z przebudową skrzyżowania


Uwaga! Niniejsze plany zmian zostały stworzone w oparciu o informacje pochodzące z Urzędu Miejskiego w Piszu. Rzeczywisty przebieg dróg (choć zobrazowany z rzetelnością), może odbiegać od przedstawionego. Plany te mają za zadanie jedynie przedstawić sytuację. Prosimy o potraktowanie ich z dystansem i ostatecznie kierować się znakami drogowymi, a nie wskazówkami zawartymi w artykule. 


Wyłączony będzie m. in. odcinek drogi przed sklepem sportowym oraz przed bankiem PKOBP.


Tu przebiegnie dwukierunkowy korytarz z ulicy Klementowskiego przez Grunwaldzką do Olsztyńskiej.


Tu przebiegnie dwukierunkowy korytarz z ulicy Klementowskiego przez Grunwaldzką do Olsztyńskiej.


Skręt w ulicę Lipową, która będzie teraz znacznie obciążona, bowiem będzie tu nakaz skrętu w lewo z Kościuszki.


Pod czarną folią kryje się zmiana kierunku ruchu na ulicy Armii Krajowej (przed budynkiem Policji)


Pod czarną folią kryje się zmiana kierunku ruchu na ulicy Armii Krajowej (przed budynkiem Policji)


Wyłączona będzie droga przy Delikatesach Piskich


... oraz przed Ratuszem Miejskim


Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt