Data dodania: 17.03.2020  |  wyświetlenia: 2040
Urlop, podróż służbowa, ślub - kiedy najchętniej wypożyczamy samochody?
Korzystanie z wypożyczalni samochodów staje się coraz częstsze. Jak się okazuje, wypożyczeni dokonują już nie tylko osoby, które podróżują służbowo.
A R T Y K U Ł   S P O N S O R O W A N Y

Samochody wynajmowane są coraz częściej w celach prywatnych, na różne uroczystości czy wyjazdy rekreacyjne. Sprawdź, kiedy najchętniej wypożyczane są pojazdy i jakie najlepiej sprawdzą się w zależności od sytuacji.

Podróże służbowe – nadal najczęstszą okazją do wypożyczania samochodów

Obecnie nadal podróże służbowe to jedna z najczęstszych okazji do wypożyczenia samochodu. Szczególnie, jeśli ktoś podróżuje różnymi środkami komunikacji publicznej. Najchętniej wypożyczają samochody osoby podróżujące samolotem. To właśnie na lotniskach wiele firm, w tym wypożyczalnia samochodów w Olsztynie, ma swoje siedziby. Dzięki temu, osoba, która wylądowała w danym mieście, może od razu przesiąść się do wcześniej zarezerwowanego pojazdu i kontynuować podróż. W takiej sytuacji dobrą opcją jest wcześniejsze zarezerwowanie pojazdu za pośrednictwem strony internetowej. To będzie gwarantowało, że pojazd najlepiej odpowiadający preferencjom wypożyczającego, będzie na niego czekał w chwili przybycia do miasta.

Jako samochody na czas podróży służbowej, najczęściej wybierane są tak zwane miejskie, ekonomiczne modele. Pozwalają one na wygodną jazdę po mieście, są stosunkowo niewielkie oraz mają optymalne zużycie paliwa w warunkach jazdy po mieście.

Ślub, a może komunia, czy inna ważna uroczystość? Kiedy najchętniej wypożyczamy samochody?

Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się okazjonalne wypożyczanie samochodów. Tutaj najchętniej pojazdy są zamawiane na takie okazje jak śluby i wesela. Młoda Para może wtedy efektownie pojawić się przed miejscem, w którym zawrą związek małżeński. W takim przypadku najchętniej wybierane są samochody z segmentu D Premium, jaki oferuje wypożyczalnia carfree.com.pl. Co ciekawe, coraz częściej wypożyczane są również samochody na komunie, jednak wiele osób uważa to za dość kontrowersyjną kwestię.

Pojazdy z wypożyczalni są również zamawiane na takie okazje jak osiemnastki, okrągłe urodziny czy rocznice ślubu. Inne okazje to m.in. wieczory panieńskie i kawalerskie.

Wypad za miasto z rodziną czy przyjaciółmi – wynajmij komfortowy samochód


Obok wyżej wymienionych okazji, wiele osób decyduje się na prywatny, dłuższy wynajem samochodu. Szczególnie widać to w okresie letnich wakacji, a także przy dłuższych weekendach np. majówkach. Wypożyczenie samochodu na wyjazd rodzinny czy ze znajomymi pozwala cieszyć się możliwością jazdy dostosowanym w pełni do swoich potrzeb. Samochody przydatne na takie wyjazdy znajdują się w kategorii SUV oraz C i D. Są to przestronne samochody, które pomieszczą do 5 osób oraz wiele bagażu. Jeżeli natomiast podróżować będzie więcej osób, warto zdecydować się na wynajem busa osobowego, który w zależności od modelu pomieści od siedmiu do nawet dziewięciu osób. Taki pojazd sprawdzi się również w sytuacji, gdy zajdzie potrzeba odwiezienia gości weselnych do domu lub tam, gdzie został wykupiony dla nich nocleg.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt