Data dodania: 21.04.2011  |  wyświetlenia: 7224
Wyłoniono najlepszych młodych kierowców
Wyłoniono najlepszych młodych kierowców
W naszym powiecie zakończyły się, trwające dwa dni, powiatowe eliminacje do finału wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Turniej ten ma na celu popularyzację wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów o ruchu drogowym, oraz kształtowanie nawyków właściwego zachowania na drodze zarówno w charakterze pieszych, jak i kierujących.

Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piszu jako Sędziowie Główni nadzorowali wszystkie konkurencje, czuwając nad ich przebiegiem i wspomagając uczestników wiedzą merytoryczną.

Pierwszego dnia eliminacji powiatowych (wtorek) do finału Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych klas 4-6 i uczniowie gimnazjów, natomiast drugiego dnia (środa) uczniowie klas ponadgimnazjalnych.
 
Uczestnicy turnieju brali udział w testach pisemnych z zakresu przepisów ruchu drogowego. Więcej emocji sprawiała jednak jazda praktyczna. Młodsi rywalizowali w jazdach rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze przeszkód, a starsi w jeździe sprawnościowej motorowerem oraz samochodem.

Wszystkie konkurencje, jako Sędziowie Główni nadzorowali policjanci ruchu drogowego piskiej komendy, którzy czuwali nad ich przebiegiem, sprawdzali technikę jazdy zawodników, oceniali posiadaną wiedzę w zakresie przepisów ruchu drogowego. 

Do wojewódzkiego etapu turnieju, który odbędzie się 18 i 19 maja w Nidzicy zakwalifikowały się drużyny uczniów z następujących szkół:
  1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Rucianem Nidzie
  2. Gimnazjum w Rucianem Nidzie
  3. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Piszu


Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt