ARTYKUŁ PARTNERA
Komfortowe poduszki - która zapewni Ci wygodny sen?
Jeżeli zależy Ci na odpoczynku i wygodnym śnie, powinieneś pomyśleć nie tylko o dobrym materacu, ale również poduszce. Dzięki temu zyskasz odpowiednie podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Jak wybrać komfortowe poduszki?
Rodzaj wypełnienia poduszki a wygodny sen

Komfortowy sen może zapewnić Ci dobre samopoczucie oraz uczucie wypoczęcia tuż po przebudzeniu. Dlatego warto zadbać o odpowiednie wsparcie dla ciała i głowy podczas snu. Dzięki temu możesz uniknąć nadmiernego napięcia mięśni i bólu karku. Alternatywą dla poduszek z pierzem czy też puchem jest produkt znajdujący się w ofercie Sleepmed by Hilding Anders lub Janpol. Mowa o poduszkach specjalistycznych. Eksperci zadbali o to, aby wybrany produkt gwarantował Ci zdrowe ułożenie kręgosłupa, a także wygodę. Hilding Anders proponuje swoim klientom trzy rozwiązania.

Najpopularniejszym są poduszki termoelastyczne Sleepmed Comfort Pillow. Pianka termoelastyczna sprawia, że wkład reaguje na nacisk ciała oraz jego temperaturę. Dzięki temu wypełnienie zmienia kształt wraz z nową pozycją, jaką przybierzesz podczas snu. W ten sposób możesz zyskać idealne dopasowanie podłoża do odcinka szyjnego kręgosłupa i wyeliminować nadmierne napięcie.

Drugim rozwiązaniem jest poduszka Sleepmed Supreme Pillow. Charakteryzuje się wzbogaceniem wkładu o specjalne włókna węglowe. Dzięki temu zyskujesz odprężenie, nawet gdy Twoje ciało jest bardzo napięte. Jest to produkt zalecany osobom, które prowadzą stresujący tryb życia. Trzecie rozwiązanie to poduszka Sleepmed Premium Pillow wykonana z pianki o wysokiej gęstości. Dzięki temu możesz uniknąć nadmiernego zapadania się głowy podczas snu. Ponadto twardsze podłoże gwarantuje idealne wsparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa. Z kolei otwartokomórkowa struktura sprzyja higienie snu.

Jaka wysokość poduszki będzie odpowiednia?


Drugim parametrem, który musisz wziąć pod uwagę, jest wysokość poduszki. Jeżeli będzie ona za wysoka, mogą pojawić się bóle karku lub nadmierne napięcie mięśni. Jak tego uniknąć? Kluczem do sukcesu jest wykonanie specjalnego testu. W tym celu należy udać się do sklepu stacjonarnego - najlepiej z drugą osobą. Następnie musisz położyć się na wybranej poduszce i skierować głowę równolegle do sufitu. Jeżeli głowa leci do tyłu, może warto pomyśleć o niższej poduszce. Kiedy Twój podbródek zbliża się za bardzo do klatki piersiowej, powinieneś pomyśleć o wyższej poduszce.

Warto również zmienić pozycję i położyć się na boku lub na brzuchu. W każdej z tych pozycji kręgosłup powinien układać się w linii prostej. Jeżeli tak się nie dzieje, powinieneś wybrać inny produkt lub zmienić wysokość poduszki.


Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Oprócz wypełnienia i wysokości musisz pamiętać również o zweryfikowaniu innych właściwości poduszek. Jeżeli jesteś wrażliwy i masz alergię na wiele materiałów, zwróć uwagę, czy wybrany produkt ma właściwości antyalergiczne. Dzięki temu zapewnisz sobie nie tylko komfortowy, ale również bezpieczny sen. Sprawdź, czy wybrany produkt zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Jeżeli wkład ma strukturę otwartokomórkową, zyskasz wkład odporny na wilgoć oraz gwarancję świeżości i higieny.

“Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.”
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt